Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy a Nurofen...

Lehetséges, hogy a Nurofen miatt állapítottak meg Gilbert kórt vérvételen?

Figyelt kérdés
Vérvételen Gilbert-kórt állapítottak meg nálam, de szerintem nekem nincs ilyenem mert amikor alkoholt fogyasztok nem sárgulok be, kialvatlanság után sem észlelhető rajtam különösebb sárgaság. Ritkán a szemfehérjém belül egy kicsit talán sárgás de akkor sem alkoholfogyasztás után. A vérvétel előtt fejfájásra egy nurofent bevettem, lehetséges, hogy emiatt félre diagnosztizáltak? Arra gondolok, hogy mondjuk a nurofenben van valami ami megnöveli a bilirubin szintet a vérben, és emiatt mondták a Gilbert-kórt. Lehetséges ez?

2013. júl. 14. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem a Nurofentől lett magasabb a bilirubinod. A bilirubinnak el kell egy szintet érnie a vérben, hogy besárguljál, ha nálad ez az emelkedés nem olyan nagy mértékű, nem leszel sárga, de a labor kimutatja az emelkedést.
2013. júl. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És az hogy lehet h nem rúgok be az alkoholtól gyorsabban mint mások? Utána olvastam és a Gilbert-kórra azt írják, hogy ha valakinek ez van,az nem bírja az alkoholt, berúg tőle hamar és besárgul. Én ezeket egyáltalán nem tapasztalom. Ez hogyan lehetséges?
2013. júl. 14. 17:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem egyforma súlyosságú mindenkinek ez a betegség, ami egyébként nem ritka. Elképzelhető, hogy a tiéd egy enyhébb típus, nem okoz fizikailag tünetet, csak a laboreredményen látszik. Lehet, hogy ha meginnál 1 liter pálinkát, akkor másnapra besárgulnál, de inkább ne próbálkozz vele :)
2013. júl. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És mondjuk hetente 1-2 alkalommal alkoholfogyasztás jobban károsít engem mint másokat? Nem részegségig gondolom azt az alkoholfogyasztást hanem mondjuk 2-3 sör. Amitől még nem rúg be az ember legfeljebb megérzi.
2013. júl. 14. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!