Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet-e együtt élni tályoggal?

Lehet-e együtt élni tályoggal?

Figyelt kérdés
Minden évben kijön egyszer tályogom, kiskorom óta, már egyszer műtötték, nem igazán foglalkoztam vele, mert 1-2 hét alatt kifakad mindig, nem fáj, nem is zavar, sokszor észre sem veszem mikor ki nőtt, csak akkor mikor trónolás után tisztítom a hátsómat, ebben az évben talán 3-szor nőtt ki, jelen pillanatban is van, pedig kb: 2 hónapja fakadt ki, mit kezdjek vele, a háziorvosom semmit nem ér, rengetegen panaszkodnak rá, úgy is azt mondaná hogy majd kifakad! Mit javasoltok , mit tegyek? Mert már arra is gondoltam hogy mikor kifakad, soha nem fertőtlenítettem, és ugyan úgy kezeltem mint ha semmi nem lett volna ott. Lehet hogy mikor kifakad, rendszeresen tisztítani kéne, még össze nem forr a seb? Egyébként 24 éves vagyok, és ez a problémám kb 8-10 éves koromtól fenn áll, de mint említettem, nem befolyásolja a minden napi életemet!

2013. aug. 6. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt írod most is van. Akkor ne sajnáld a pénzt és menj el egy magánorvoshoz. Ott szépen felvágják, kipucolják teljesen a gyökeréig, majd fertőtlenítik és összevarrják. Érezni nem érzed mert érzéstelenítést kapsz. De egy életre megszabadulsz tőle..

Azért jön vissza újra és újra mert nincs teljesen kikezelve..

2013. aug. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úr Isten! Kirúgatni azt az orvost! Kórház/sebészet-re menjél be, ha van beutaló, ha nincs! Meséld el, hogy házi orvosod 16 éve kínoz ezzel a tályoggal. Olyan nincs, hogy kifakad, majd elmúlik, ez nem pattanás. Nagyon könnyen el tud fertőződni, főleg úgy, hogy közel van a végbélnyíláshoz.

Nem szeretnélek elkeseríteni, de ebből műtét lesz, 3-4 napra be kell feküdni a kórházba, sebészeti úton eltávolítják azt a részt. Utána nem lesz vele gond.

2013. aug. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Végbélsipolyod lehet és igen általános sebészeten műtik.

Most menj, amikor még nem fakadt ki, mert a tokjával együtt ki tudják venni. Anyukámnak is volt, szépen gyógyult. 3 éve nem újult ki neki. Előtte ugyanez volt, évente többször is jelentkezett nála.

2013. aug. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jól írják, hogy ezzel lehetőleg minél hamarabb a sebészetre kell menni, mert fennáll a sipolyképződés veszélye. A sipolyt pedig már sebészi úton is nehéz kezelni, gyakran kiújul.
2013. aug. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!