Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az betegségnek számít, ha nem...

Az betegségnek számít, ha nem eszek gyümölcsöt meg zöldséget? (Bővebben lenn! )

Figyelt kérdés
Azért nem eszek gyümölcsöt, meg zöldséget, mert egyszerűen nem tudok. Én szeretnék enni, de az agyam nem engedi és némelyiknek a szagától még rosszul is leszek. Sokan azt mondják, hogy meg se kóstolom, de ez azért van, mert vagy hányingerem van tőle vagy az agyam nem engedi. Alig hiszi el nekem valaki, de egyszerűen kiborulok, hogy így nem tudok teljes életet élni! Volt olyan gyümölcs meg zöldség, amit megkóstoltam és egyszerűen rám jött a hányás. De volt olyan is, amelyik ízlett, de másnapra rosszul éreztem magam. Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 9. 09:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Az almának és a citromnak sem bocsátasz meg?
2013. aug. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azt hogy az agyad nem engedi, ez hülyeség. Te nem akarod megenni, és ezért nem is eszed meg. Azzal nincs gond hogy van gyümölcs vagy zöldség amit nem eszel meg.. De hogy semmilyen gyümölcsöt vagy zöldséget az már tényleg beteges.

Amúgy levest eszel? gyümölcslevest? Lekvárt eszel?? Mondjuk lekváros palacsintát? Fagyit eszel?? Mondjuk epres fagyit??

Ezek is mind gyümölcsből vagy zöldségből készülnek.


Én azt tanácsolom neked hogy kóstold meg a zöldségeket, gyümölcsöket.

Nálad ez nem agyi tiltás hanem pszichés probléma..

Én például 15 évig nem ettem babot semmilyen formában. (se bableves, se zöldbabfőzelék, se sőlet semmi) Ha egy szem bab került volna a számba hánytam volna. Az oka, hogy gyerekkoromban állandóan babot kellett ennem ami rosszul is volt elkészítve, De amíg meg nem ettem nem állhattam fel az asztaltól. Volt hogy egy hideg tányér bab mellett ültem egészen lefekvésig mert nem tudtam megenni.

Majdnem 35 éves voltam amikor a férjem megkérte hogy csak kóstoljam meg a bablevesét.. Megkóstoltam, és mivel már nem volt meg az undor finom volt.

De vannak olyan zöldségek amiket ma sem eszem meg hiába kóstoltam meg. Ilyen a fehér répa, zeller, karalábé. Vagy gyümölcsök közül a meggy (allergiás vagyok rá, kipattogzom mint egy bárányhimlős) sárga dinnye, körte..


Szóval kóstold meg mielőtt elutasítod..

2013. aug. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Van egy olyan rendellenesség a TV-ben régebben volt is róla szó,hogy hiányoznak az egyén szervezetéből a zöldség és gyümölcs lebontó enzimek és a test egyenesen méregként ismeri fel őket.


Nagyon ritka,de hogy mi a neve azt ne kérdezd,mert nem tudom,talán egy orvos tud rá válaszolni.


Mindenesetre a műsor egy olyan kisfiún keresztül taglalta,akit élete első és utolsó almájánál csecsemőkorában egy roham mentő vitte az intenzívre és arról is beszélt a műsor,hogy mivel elég rendhagyó rendellenesség nem mindig ismerik fel a rosszullét okát időben.

2013. aug. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez beteges. Te teszed azzá. Azt sulykolod magadnak, hogy az agyad nem engedi, pedig ez hülyeség. Ha nem "programoznád" be magadnak, hogy betegesen undorodsz tőle, akkor nem is lenne úgy. Próbálkozz, és ne foglalkozz ezzel az állítólagos agyi zavarral.
2013. aug. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok,....mert,hogy van akinél ez a rendellenesség olyan súlyos,hogy halállal végződött,mert a szervezet szabályszerűen méregként észleli.


Próbálj utána járni és kivizsgáltatni,hogy ez van e a háttérben.

2013. aug. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as.

Ha a kérdezőnek hasonló betegsége lenni mint amit te a tévében láttál, akkor nem gondolod hogy már rég tudna róla?? Nagyon valószínű hogy akkor már rég orvosi eset lenne.

Szerintem nem egy olyan betegségről van szó ami a föld lakosságának mindössze 2 %- át érinti.

Egyszerűen pszichés okokból megvonja magától az ásványi anyagokat.

Azért én is kíváncsi lennék hogy eszik-e gyümölcsjoghurtot vagy fagyit vagy húslevest vagy lekvárt..Mert ha ő beteg lenne akkor ezeket sem ehetné meg..

2013. aug. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os ennyire nem bírod ha más alternatíva is létezhet?


Én meg örülök,hogy ennyire jól ismered a kérdezőt ezek szerint személyesen.

2013. aug. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Eszek gyümölcsjoghurtot, meg ilyeneket, de csak is akkor, ha biztos vagyok benne, hogy nincsen benne gyümölcsdarabka. Ha egyet is megérzek már nem tudom tovább enni. A lekvárt néha tudom megenni, de volt mikor kiköptem. Állítólag már babakoromban is elutasítottam ezeket vagy kiköptem. A húslevest is megeszem, de csak tésztával és lével. Így vagyok a sajtburgerrel is! Gondoltam már rá, hogy ez pszcihés. Mit tudnék tenni ez ellen?
2013. aug. 10. 17:59
 9/9 anonim ***** válasza:

Semmit se kell tenni. Miért baj ez?

Egyébként meg akkor mit eszel, ha abban nincs se gyümölcs, se zöldség? Csak húst és gabonát?

2017. dec. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!