Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tegnap észre vettem, hogy a...

Tegnap észre vettem, hogy a hónaljamnál van valami görcs és fáj, ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
2013. aug. 11. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Általában a legbanálisabb heveny fertőzések állnak az elváltozás hátterében. Ahhoz, hogy következtetni lehessen a lymphadenomegalia okára, ismerni kell, hogy az adott nyirokcsomó régiók, mely területekről gyűjtik össze a nyirokfolyadékot. A hónalji csomók a felső végtag, a mellkas és a has felső részéről. A hónaljban lévő nyirokcsomók duzzanata kialakulhat a felső végtag sérülése következtében, lehet hematológiai betegségek tünete is, valamint emlő tumor esetén gyakran érintettek a hónalji nyirokcsomók.

Mindképp fordulj orvoshoz, ha a tapintható elváltozás fájdalmatlan, kemény, tömött tapintatú és nem mobilis (azaz a környezetével összekapaszkodik, nem lehet elmozdítani) illetve, hogy 1.5cm-nél nagyobb. De ezt a háziorvosod könnyebben el tudja dönteni kell-e további vizsgálat.

2013. aug. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Holnap elmegyek az orvosomhoz.
2013. aug. 11. 18:07
 3/5 A kérdező kommentje:
Egy kérdés még. Ettől mi bajom lehet?
2013. aug. 11. 18:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk az egyetemen, régen azt mondta az egyik prof., hogy "örüljünk" neki, hogy meg van nagyobbodva, mert akkor működik az immunrendszer. :) De mint írtam, lehet komoly baj is, mint pl. a tumor.
2013. aug. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen:)
2013. aug. 11. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!