Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges olyan eset, hogyha...

Lehetséges olyan eset, hogyha a trombocyta szám alacsony, akkor az akár minden ok nélkül is legyen?

Figyelt kérdés

Évek óta alacsony, a legalacsonyabb mérés eddig 54e volt, jelenleg 97e, a legmagasabb pedig 115e, de normál tartományba sose volt nálam.

Komolyabb vizsgálatok még nem igazán történtek, csak évekkel ezelőtt megnézték, h nem-e vagyok leukémiás...nem voltam.

Elolvastam róla elég sok írást, de eléggé elkeserítő dolgokat írtak róla, ezért is érdekelne, h ok nélkül nem-e lehet ilyen vkinek ez?



#alacsony #trombocyta szám stb.
2013. aug. 11. 18:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, ez lemaradt, h a többi része a vérképemnek jó, legalábbis jelenleg, max. csak egy-két helyen mutattak kisebb eltéréseket, de az azt mondták rá, h lényegtelenek.
2013. aug. 11. 18:08
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom az enyém is alacsony, de ennyire nem. De semmi bajom nem volt tőle eddig még. Vérzékeny vagy, vagy miért zavar ez? Engem simán meg is műtöttek alacsony trombocitával, és nem lett semmi bajom. Igaz az enyém nem volt ennyire alacsony, csak 10-zel volt a normális referenciatartomány alatt. (asszem 150 még normális és nekem 140 volt) Amúgy menj orvoshoz és vizsgáltasd ki magad, valami oka csak kell legyen.
2013. aug. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ennek sok oka lehet. Lehet pl. egy krónikus ITP vagy DIC. Ott vannak még a lépmegnagyobbodással járó állapotok is (pl. májzsugor miatti portális hypertónia) és a komolyabb hematológiai betegségek (leukémiák, limfómák).


Azt javaslom, hogy főleg az utóbbiak miatt keress fel egy jobb hematológiai szakrendelést. (Ismerősi körben is volt olyan, hogy pont ugyanezek voltak a panaszok és NHL lett belőle. Szerencsére elég korai stádiumban derült ki, így őssejtátültetéssel úgy néz ki, hogy megúszta.)

2013. aug. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mi az az itc, vagy dic, vagy nhl?
2013. aug. 12. 07:43
 5/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek: engem nem zavar, én legalábbis a folytonos fejfájás, és sűrűn való szédülés miatt mentem dokihoz.

A dokikat zavarja leginkább, mert a fogaimat szerettem volna rendbe tenni, de még a fogorvosok se hajlandóak húzni se.

2013. aug. 12. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!