Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért produkál ilyen tüneteket...

Miért produkál ilyen tüneteket a szívem?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit, -


Közel egy éve sajnos erős pánikbetegséggel küszködöm. Azt hiszem nyugodtan elmondhatom, hogy már mindenben volt részem amit ez a betegség produkálni képes az emberben, viszont több hónapja van egy gyakran visszatérő tulajdonság ami ugyan annyira megrémít mint a pánik, ez pedig a szívem tulajdonsága.


Gyakran érzek olyat egy pillanat erejéig mint, hogy ha a szívemet egy pillanatra megmarkolnák, vagy éppen tompán ütne egyet. Különös, de ugyanakkor nagyon félelemkeltő érzés, és amikor ilyesmi történik azonnal a mellkasomhoz kapok, valamint azonnal levegőért kapok, hozzáteszem teljesen ösztönösen. Amikor ilyesmi történik sajnos szép lassan kialakul a pánik is nálam.


A kérdésem az lenne, hogy ez a tünet összefügg a pánikbetegséggel vagy ez teljesen más jellegű dolog lehet nálam? Sajnos minden egyes ilyen alkalom nagyon megvisel!



2013. aug. 14. 00:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Összefügg, bár én nem vagyok pánikbeteg, de egy stresszes nap után ugyanezt tapasztalom. Azt olvastam ez akkor jelentkezik amikor éppen lenyugszol, pl. nekem lefekvés után szokott mielőtt elalszom. Amikor teljesen nyugodt vagyok, ugyanez a fura dobbanás, mintha egy pillanat alatt verne százat, vagy egy tompát, nem is tudom mi a helyes leírás. Engem is megijeszt, de azt vettem észre ha nem idegeskedek túl sokat akkor egyáltalán nem jelentkezik.
2013. aug. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy ilyen tüneteket van, hogy napjában többször is tapasztalok magamon, sőt, volt, hogy egy teljes napon át tartottak nálam. Hozzáteszem igen stresszes életet élek, és az sem egy elhanyagolható tényező, hogy 2012 november 12-e óta összesen 6 alkalommal voltam úgy mond "nyugodt". (Azóta szenvedek pánikbetegségben.)


Viszont ezt a szív tünetet én sem tudom pontosan megfogalmazni. Amolyan tompa ütést érzek egy pillanatra, mint ha megmarkolnák a szívem (ahogyan írtam is), vagy nem is tudom mi lenne erre a helyes megnevezés. Talán az, hogy egyet tompán bever a szívem? Ez elég bután hangzik, de sajnos ennél megfelelőbben nem tudom megfogalmazni a dolgot.

2013. aug. 14. 01:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez hasonló eredetű, mint a pánikbetegséged, tehát idegi eredetű. Senki sem fogja tudni műszerrel kimutatni. Segíthet a jóga, esetleg egy légzéstechnika gyakorlat.
2013. aug. 14. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez extrasystole. Akkor érzed ezt,amikor a szokásos ritmust megelőzően még egy "beütés" van,azaz két ritmus között dobban még egyet a szíved. Ez elég gyakori dolog, szinte mindenki érzett már ilyet.

Okai általában:stimuláló szerek (kávé, erős tea, alkohol, cigaretta)

idegesség, stressz

lázas betegségek.

2013. aug. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos elég sokat vagyok feszült illetve ideges, java részt amiatt, hogy pánikbeteg vagyok. Alkoholt és kávét soha sem fogyasztottam, a teával is már jó ideje felhagytam. Egyetlen káros szenvedélyem van a cigaretta, de azon vagyok, hogy azzal is felhagyjak a lehető legelőbb!
2013. aug. 14. 20:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat, hogy ezt nem csak a fentebb említett dolgok okozzák.

A megfeszített munkatempó, rohanás, kapkodás mert mindent egy nap alatt akar az ember elintézni, vagy vizsgaidőszak - és itt nem csak a stressz terhelésre gondolok, hanem az ezekkel járó mentális és fizikális terhelésre is értem.

Erre megoldás szintén csak saját tapasztalatból az, hogy fel kell fogni ésszel, hogy nem lehet mindent egyszerre megcsinálni és sokkal de sokkal jobban be kell osztani az időt.

Én rengeteget szédültem és voltam rosszul nagyon. 3 hónapnyi kivizsgálás után derült ki, hogy a szívem nem igazán úgy működik, ahogyan kellene (emelkedett pulzusszám és enyhe szívritmuszavar). Ekkor kaptam az orvosomtól azt a tanácsot, hogy figyeljek kicsit jobban oda az időre, és ne akarjak mindent egyszerre megcsinálni és persze hogy ne stresszeljem magam rajta.

Azóta van, hogy saját magamnak egy kis táblázatot rajzolok és úgy osztom be az időmet, ha sok dolgom van.

Működik! :) Lassan egy éve elmondható, hogy tünetmentes vagyok. :)

Remélem segítettem ezzel valamennyit. :)


Jobbulást kedves kérdező!

2013. aug. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!