Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 13 éves vagyok, rosszra...

13 éves vagyok, rosszra gyanakszom, ugye nem komoly?

Figyelt kérdés
Ha felállok, általán elkezdek szédülni és hátul a tarkóm feletti részben, mintha valami forró, furcsa érzés lenne. Gyakran van hogy elszédülök. Járásom is fura, mintha részeg lennék, nem tudom mi van velem...agyrák ugye nem lehet?
2013. aug. 27. 08:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
14 éves lány vagyok és 12 éves korom óta ez van. :/ 60/40-es átlagvérnyomásom van.Minden évben kivizsgálnak (ultrahang,vérvétel,ételallergia-teszt meg hasonlók.) Én már ájultam is el emiatt.Az egyik orvos azt mondta h a hormonok miatt van,majd később beáll.(Voltam vagy 4 orvosnál,mind azt mondta h semmi bajom.)
2013. aug. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
"Alacsony vérnyomás esetén elsősorban az agyi keringés zavarait észleljük, mely szédülés, kábultság, látászavar, fejfájás, ájulás formájában jelentkezhet. A rosszullétet a szimpatikus idegrendszer kompenzációja követi, mely szapora szívveréssel, hideg, sápadt végtagokkal, émelygéssel, izzadással jár. Alacsony vérnyomás tartós fennállása esetén a teljesítőképesség csökkenése, fáradékonyság, hosszan tartó reggeli ébredés, koncentrációzavar léphet fel. További panasz lehet az alvászavar, a depresszió, a fejfájás, a fülzúgás is. Helyzetváltoztatáshoz kötött alacsony vérnyomásnál fekvésből történő felálláskor jelentkezhet szemkáprázás, szédülés, homályos látás, ájulás. A helyzetváltoztatás kapcsán kialakult alacsony vérnyomás különösen súlyos formája, amikor a rosszullét tünete szívmegállás, melyet eszméletvesztés kísér. "
2013. aug. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Te is dülöngélve jársz, és te is érzel valami forró kellemetlen érzést hatul a fejedben?
2013. aug. 27. 09:27
 14/21 A kérdező kommentje:
Vérnyomással nincs baj, azt megmértük és az rendben van. Minek lehetnek még ezek a tünetei?
2013. aug. 27. 11:11
 15/21 anonim ***** válasza:
Ne most mérd meg,hanem akkor amikor felállsz,hirtelen helyzetet változtatsz. Vagy most is szédülsz?
2013. aug. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Vérnyomást nem egyszer kell mérni. Minden testhelyzetben megváltozik. Vezess naplót rőla, írd le egy füzetbe milyen értékeket mérsz és azt egy idő után (1hónap) add le a háziorvosodnak ő megnézi esetleg beutal máshova. De ezt gyógyszerrel be lehet állítani nem nagy dolog.

reggel mikor felébredsz mérd meg a vérnyomásod fekve. aztán állj fel állj 1-3 percig mérd meg újra. Mérd meg napközben is és este is. Jegyezz fel minden tünetet, mennyit ettél, mit mikor, mennyit ittál volt e valami szokatlan a napodban stb.

Az agydaganat tünetei nem ilyenek, jellemzőbb a beszédzavar, erős fejfájás, aluszékonyság, hányás.


22/L ápoló

2013. aug. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
De gyereknél is elöfordulhat? Keveset szoktam inni. Nagyon. Lehet, attól van?
2013. aug. 27. 12:00
 18/21 anonim ***** válasza:
Az is lehet. sőt.... Ha nem iszol eleget a tested az agyadtól vonja el a vizet amitől az agyszövetek összeszűkülnek eltávolodnak a koponyától és így fejfájást okoznak. A többi tünet is valószínüleg ettől van.
2013. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Na jó. Válasz a kérdésedre,igen szokott gyerekeknél is agydaganat lenni.

De annak egyéb tünetei is vannak.

Ha ennyire aggódsz,menj el az orvosodhoz,ha kell kivizsgáltat,akkor talán megnyugszol.

2013. aug. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Beszédzavarom is van néha
2013. aug. 27. 19:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!