Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen tünetei vannak annak,...

Milyen tünetei vannak annak, ha egy kisbaba autista/aspergeres (lesz)?

Figyelt kérdés
A szokásos tüneteket olvastam már a neten (szemkontaktus hiánya, magába zárkózik, tevékenységek ismételgetése stb.) Azokat kérdezném, akiknek autista vagy aspergeres gyermekük van, hogy milyen furcsa dolgokra emlékeznek vissza az első időkben (0-12 hónap)? Remegett esetleg a baba keze, később sokat legyezett-e vele, nyögött-e sokat, agresszív volt-e, állandóan nyugtalan, nehéz volt-e vele ezért sétálni menni? Nem érdekelték a játékai stb..? Az is érdekelne, ha valakinek a babájának ez utóbbi tünetei lettek volna és mégis egészséges kisgyerek lett belőle.

2013. szept. 11. 15:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Ennyi idős korban még semmit nem lehet tudni. Egyetlen tünetet lehetett utólag beazonosítani nálunk is, illetve más auti gyerkőcöknél is láttam: a kézzel való manipuláció, és hozzá grimaszolás.

De ezt szerintem nem auti gyerekek is teszik, maximum utólag lehet látni (pl. csecsemőkori videókon), hogy már akkor is megvoltak a repetitív mozgások...

Nálunk másfél éves kortól jelentkeztek az első tünetek (repkedés), de akkor még csak bennem merült fel a gyanú, szakemberek nyugtatgattak, hogy ez majd elmúlik. (Nem múlt el.)

Típusos autistáknál is másfél-három éves kor között jelentkeznek a tünetek, magasan funkcionálóknál (és aspiknál) 4-5 éves kor között. 5-6 éves kor előtt nem nagyon adnak diagnózist, mert addig még rengeteg minden változik, alakul. Csecsemőkorban semmilyen egyértelmű tünet nincs! Emiatt felesleges aggódni! :)

2013. szept. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éves korig szinte semmi erre utaló tünet nem volt. Még a régi videókat visszanézve sem.

Másfél éves kor után kezdődött a repkedés, a lábujjhegyen járás, és az épp induló beszéd fokozatos elmaradása.

2013. szept. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiamnál volt egy-két dolog egy évesen, ami miatt pl. a sógornőm azt mondta, hogy autista. 20 hónapos kora körül kapott egy olyan jellemzést a bölcsödében, amiben szintén autisztikus tünetek voltak felsorolva. Átvittük családi napközibe, és két éves kora után ugrásszerű fejlődésnek indult, minden autisztikus tünetet elhagyva. Jártunk kivizsgáláson is, ahol semmi eltérést nem találtak. Szóval nagyon sok minden változhat:)
2013. szept. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy időt fordítottatok a válaszra! Rengeteg idegrendszeri betegség van, nem is gondoltam volna semmire, ha pár hónaposan nem jártunk volna már orvosnál a remegések miatt. A kontrollra az el is múlt, helyette maradtak ezek a legyező, csapkodó, kézforgató mozgások egy évesen... Ez pedig tipikus autisztikus jellemző. Ahogy írtátok, ki kell akkor várni, hogy lesz-e ebből betegség vagy nem. Más jellemző viszont nem illik rá, ami autistákra jellemző, de még kicsi is. Kár, hogy ezt nem tudják úgy korán diagnosztizálni, mint a down-kórt, vagy esetleg ha még időben meg lehetne akadályozni valamivel a betegség kitörését... Oltásra és a nehéz szülésre is gondoltam, hogy azért produkál furcsa dolgokat, pedig egy tüneményes, okos baba.
2013. szept. 14. 21:18
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

"ha még időben meg lehetne akadályozni valamivel a betegség kitörését... "


Az autizmus nem betegség. A betegségek gyógyíthatók, az autizmus tünetei viszont fejlesztéssel tompíthatók. Mindazonáltal ez egy spektrum, az önellátásra teljesen képtelen autiktól az egyetemi professzorokig sokféle szint létezik...

2013. szept. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,

a "betegség kitörését" az autizmus esetében a terhesség első trimeszterében lehetne megakadályozni. Ugyanis akkor éri valamely külső hatás az arra fogékony génlombinációval rendelkező magzatokat:-( Azért 1,5 éves kor körül kezdenek el látszódni a jelek, mivel ez egy mentális sérülés (állapot), a gyermekek mentális fejlődése is 1,5 éves kor körül kezdődik. Az MMR oltás azért is lett meggyanúsítva, mert a beadás időpontja, pont egybe esik a mentális fejlődés kezdetével.

2013. szept. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat is! A 1,5 év vízválasztó ezek szerint, ha ez így van, akkor a csapkodó mozgásoknak nincs jelentősége a babánknál, mivel ő még csak egy éves (?). Ami most még gyanús, remélhetőleg kinövi (pl. ragaszkodás egy bizonyos kockához, a kulcscsomóval való hosszas foglalatosság), valószínűleg ti is azért kezdtetek el gyanakodni, mert ami még babakorban elfogadható, az már egy bizonyos kor után nem az. A remegések miatt epilepsziára vizsgálták, de az eredmény negatív lett. Az első három hónapban amire emlékszem, ért egy kis áramütés és egyáltalán nem voltam kívánós és még hányingerem sem volt. Ez utóbbi tudom, hogy a statisztikák szerint negatív megítéléssel bír.
2013. szept. 16. 15:26
 8/12 A kérdező kommentje:
Privát üzenetre itt szeretnék válaszolni. Igen, még megvan, de nem mindig csinálja, hanem fázisokban. Néha az izgatottság váltja ki, máskor nem tudom, miért. Más baj nincs vele, rendesen fejlődik. De a repkedés még mindig zavar, néha lábujjhegyen is jár. A játszótéren láttam más kisgyereket is repkedni olykor, de egymaga ez a tünet szerintem semmit nem jelent. A kicsik produkálnak furcsa dolgokat.. Szerintem, ha csak ezt csinálja és most kezdte el és egyébként minden rendben vele, akkor korai aggódnod. A mienknél engem az összbenyomás zavar ilyenkor, mert ilyenkor halmozottan csinál fura dolgokat, aztán egy ideig semmi nyugtalanító, majd újra kezdődik.
2014. júl. 19. 16:45
 9/12 anonim válasza:
KÖszi hogy válaszoltál! Én írtam privátban. A Te babád mennyi idős? Az enyém most lesz 1 éves pár nap múlva. Az elmúlt 1 hónapban úgy tűnt elhagyja ezt a furcsaságot, de most 2 napja megint előjött. Már teljesen kivagyok ettől. Tegnap rengeteget csinálta. De azt megfigyeltem hogy főleg akkor csinálja amikor valamiért izgatott, a nyugisabb időszakokban nem nagyon. De ha fel van pörögve akkor szinte állandóan. Én elkövettem azt a hibát hogy túlságosan beleástam magamat a témába és ahelyett hogy megnyugodtam volna még inkább elfogott a félelem. AMúgy meg semmi más tünete nincs. Néha tekergeti a kézfejét meg sokszor azt látom hogy a kezeivel állandóan csinálnia kell valamit ha nem is repked akkor csak lóbálja ide-oda. Emelett tökre szociális, sokat nevet, mosolyog, állandóan odajön ahol én vagyok meg a nővére, néhány apró kérést teljesít és 1-2 szóval próbálkozik. Tapsol, pápzik, utánoz minket sokmindenben. Szerited kell aggódnom? Hogyan küzdjem le a szorongásomat ezzel kapcsolatban?
2014. aug. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szerintem várj még, mert még nagyon kicsi, sok minden változik ebben a korban és egyéb tünete nincsen. Ne beszéld be magadnak, hogy beteg, mert úgy fogsz vele bánni és ezt megérzi rajtad. Én nem vagyok orvos, nem tudom, mit tegyél. Többen írják a Vadaskert alapítványt, ott már egészén kicsi korban meg tudják állapítani, hogy vannak-e autizmusra utaló jelek. Az én babám a tied korában más nyugtalanító dolgot is csinált. Lehet, hogy én is csak képzelődöm, de biztos szeretnék lenni, ezért fogom én is megvizsgáltatni őt.
2014. aug. 18. 04:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!