Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Colitis ulcerosa és Crohn...

Colitis ulcerosa és Crohn betegek, mesélnétek a betegségetekről?

Figyelt kérdés
hogyan dolgoztátok fel, miken kellett változtatni, hány évesek voltatok mikor kialakult. Mindent, amit szívesen megosztanátok velem. Gondolom nehéz erről beszélni, szóval ha írtok nekem, köszönöm szépen előre is! :)
2013. szept. 15. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Én Chron beteg vagyok. Tavaly alakult ki. Először azt hittem, hogy rákos vagyok azért véres-nyálkás a székletem és amikor mondta az orvos, hogy nem vagyok rákos hanem bélgyulladásom van nagyon örültem szóval jól fogadtam. Szedek rá gyógyszert így minden rendben van. L/21
2013. szept. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszodat!
2013. szept. 17. 21:18
 3/4 anonim válasza:
nekem kb fél éve derült ki szörnyű három hónapon mentem keresztül akkor a tanulatlan orvosok miatt.. pokoli fájdalmakat éltem meg stb. de a gyógyszer hatására jó lett minden csak félek, hogy visszajöhet.
2013. szept. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!


En colitis-es vagyok.

16 eves voltam amikor kialakult(vagyis amikor kiderult).

Miken kellett valtoztani? Holnap is ezt irnam,ha mindent leirnek.

Elsosorban az etkezesen. Hogy nincs az,hogy beulsz az MC Donald's-ba es eszel akarmit. Nagyon szigoru a dieta. Pl nem lehet hagymat enni...na most hogy kezdodik a magyar konyha?! 'Pirits egy kis hagymat'. Szoval amelyik recept igy kezdodik az kilove.

A masik a sok gyogyszer...en jelenleg 3 fajta gyogyszert szedek+a vitaminok. Nem is az a baj,hanem,hogy a deli gyogyszert ne felejtsem el bevenni a suliban,ha elutazunk nehogy otthon haggyam,stb...

Ha eppen rossz periodusban vagy akkor kb a lakast nem tudod elhagyni,mert,ha menni kell akkor menni kell...:S

Es ami talan a legroszabb azok a hasi gorcsok. Neha ugy begorcsol a hasam,hogy alig birom siras nelkul.

Stb,stb,stb.

DE ennek ellenere en nem erzem magam betegnek. A suliban,a sportban,a baratkozasban,a kapcsolatomban ez egyaltalan nem zavaro tenyezo.

Engem az viselt meg a legjobban amikor szteroidot szedtem es feldagat a fejem meg hiztam,fajtak az izuleteim,de szerencsere ez mar csak egy rossz emlek!

Ha erdekel privatban szivesen leirom,hogy hogy derult ki es hogy dolgoztam fel.:)


17/l

2014. febr. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!