Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csomó a nyakamnál. Mi a fene...

Csomó a nyakamnál. Mi a fene lehet ez? (lent)

Figyelt kérdés

14/L

Pár hónapja észrevettem a kulccsontomnál valami dudor-szerűséget a bőröm alatt, mintha valami daganat lett volna. Mindig valahogy "becsúszott" a csont mögé, aztán előkerült újra. Most a nyakamon, kicsit hátrább találtam még egyet, lehet, hogy már ott vot csak eddig nem vettem észre... Mi lehet ez? A szüleimnek mondtam, de ők csak azt mondták,majd csak elmúlik, és csak akkor visznek el orvoshoz, ha fájni fog vagy nőni, ugyanis képes vagyok túlreagálni dolgokat (tavvaly bebeszéltem magamnak egy vakbélgyulladást, pedig csak a menzesz miatt volt)... Légyszi, segítsetek, mi lehet ez. Bocsi, hogy hosszú lett...



2013. szept. 16. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért a daganat erős kifejezés. Viszont a csomókkal vigyázni kell, mert bármi lehet. Lehet, hogy egy sima zsírcsomó, amivel nem kell foglalkozni. A nyakon lehet nyirokcsomó-duzzanat is, ami valamilyen fertőzés miatt alakulhat ki. Ilyen volt nekem is, kivizsgáltak, kikezeltek. De ha a legrosszabb lenne, akkor viszont érdemes lenne most elmenni, amíg idejében kezelhető. Nem kell a legrosszabbra gondolni, de legalább megnyugodhatsz, ha nem komoly. Egyébként melyik oldalon van? A bal oldal veszélyesebb, ha ott van, akkor mindenképp ajánlom az orvost.
2013. szept. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jobb oldalon van, inkább a nyakam hátsóbb részén... Remélem, sikerül meggyőznöm a szüleimet, hogy elvigyenek dokihoz.
2013. szept. 16. 15:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvoshoz, mutasd meg neki, oda egyedül is elmehetsz, lehet hogy semmiség, de lehet komoly baj tünete is.
2013. szept. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenképp elmegyek amikor vége lesz a suliban ennek az év eleji cécónak. Ha több hónapja nem változott a helyzet, csak nem lesz bajom 1-2 hét alatt..
2013. szept. 16. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!