Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez most milyen mandulagyulladá...

Ez most milyen mandulagyulladás? Lehet belőle gond? Mennyi idő mire elmúlik?

Figyelt kérdés

Na szóval el kaptam egy mandulagyulladást de nem tudom hogy milyet! Szóval levázolom! A jobb oldali mandulám szépen felduzzadt! (nekem még sose volt mandulagyulladásom) és fehér "lepedék" szerű valami van rajta! A hangom eltorzult! De nem vagyok se náthás a fülem se fáj és a számat is kitudom nyitni! Kicsit a nyirokcsomóm is megdagadt! Ez kedd óta van! Nyelni már jelentősen jobban megy ma már ettem is! :)

Kedden este jöttek meg a gyógyszerek! Antibiutikum kaptam Aktil 500mg/125. lázam nincs! néha felment 38,0 fokig de tovább nem! Ez most milyen mandulagyulladás? Féljek netalántán hogy valami történik velem? szoktam sós vizzel öblögetni meg fertőtlenítő cukorka! az antibiutikum mellé szedek Normaflore-t is! Meg esténként megeszek 1 hagymát is! Mennyi idő mire elmúlik? Mennyire veszélyes ez rám nézve? Eléggé aggodalmaskodok...Főleg hogy holnap falunap!


Ui.: Szeptember 10. én a jobb fogamat sipoly miatt kiszedték a szájsebészeten!


Köszönöm a segítségeteket!


2013. szept. 27. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem a mandulagyulladást kaptad el, hanem egy bakteriális fertőzést. Vagyis baktériumokat kaptál el és azok okozták a mandulagyulladást.

És így néz ki egy mandulagyulladás, ahogy leírtad.

És azért kaptál antibiotikumot, mert az pusztítja el a baktériumokat és ha azok elpusztulnak, akkor megszűnik a gyulladás is.

És ez beletelik néhány napba mire rendbe jön.

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2013. szept. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy remekbeszabott bakteriális tüszős mandulagyulladásnak tűnik. Fontos, hogy az antibiotikumot akkor is szedd végig, ha közben már jobban érzed magad. Az egyéb tünetek 7-10 nap alatt elmúlnak, a nyirokcsomó még egy darabig duzzadt maradhat. Ha gennyes volt a fogad akkor lehet, hogy a műtétnél sikerült átvinni a manduládra, de ennek különösebb jelentösége már nincs. A mandulagyulladással azért kell vigyázni mert hosszútávon szívproblémákat okozhat, de ez nem egy kikezelt fertőzésnél, hanem sokáig fennáló és visszatérő fertőzéseknél rizikó.
2013. szept. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Szóval ha szedem a gyógyszereket meg egyebeket akkor semmi baj nem lesz?
2013. szept. 27. 12:56
 4/7 A kérdező kommentje:
De nekem Hétfőtől mennem kéne iskolába! Muszáj! Mert már így is kedd óta hiányoztam!
2013. szept. 27. 13:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Majd az orvos eldönti, hogy visszamehetsz-e. Majd ha felnőtt leszel ráérsz kikezeletlen betegségekből származó szövődményekkel harcolni, hogy megtarthasd a munkahelyed.
2013. szept. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De ugye ilyen mandulatályog nem fog kialakulni??? Vagy az mikor van? vagy hogy történik?
2013. szept. 27. 15:42
 7/7 A kérdező kommentje:
Meggyógyultam! :)
2013. okt. 3. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!