Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 6 napja megfáztam, már nem...

6 napja megfáztam, már nem kellett volna meggógyulnom? Lehet hogy nagyobb a baj?

Figyelt kérdés

6 napja megfáztam. Levert voltam, piros volt a torkom (de nem fájt) két nappal később vizes orrfolásom lett, más tünet nem volt. Láz, hőemelkedés semmi, a legnagyobb 36.5 volt.


Az orrfolyást hétvégére felváltotta az orrdugulás. Mostanra általánosan jobban vagyok, de a párom azt mondja orrhangom van és én is érzem hogy kicsit "tele a fejem" (de nem fáj!). A fülem pattog egész nap.


Neocitrant a mai napig ittam napi 3x, orrcsepp napi 3x, c-vitamin napi 3x.


Nem kellett volna már meggyógyulnom? Lehet hogy komoly a baj? Az orvos múlt szerdán azt mondta hogy vírusfertőzés, jövő hétre rendben lesz. Ahhoz képest lehet ez már bakteriális felülfertőződés?


2013. okt. 7. 13:32
 1/4 Mirk ***** válasza:
Eltarthat két hétig is az ilyesmi.
2013. okt. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elhúzódhat. Én általában 1-2 nap alatt túljutok a betegségeken. Most 2 hete gyötör ez a nyavalya.

Ha aggódsz, menj vissza a dokihoz. Meleg (nem forró) tea + méz + citrom.

2013. okt. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy éppen felülfertőződtél baktériummal, esetleg besűrűsödött nagyon az orrváladékod, ami nem tud távozni és lerakódott. El kéne menni orvoshoz, mert ő biztosat tud mondani, és akkor amit ő ad, attól rendbe is fogsz jönni.
2013. okt. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem mindig megy olyan gyorsan a gyógyulás, a vizes orrfolyás után jön a orr bedugulás, Novorin orrcseppet használj 4 napig, vagy sós vizes orröblítést (ez még jobb), majd a nátha és ezután szokott jönni a köhögés, ami szintén elhúzódó lehet. Ha beindul az orrod és az orrváladék sárga, vagy zöld, akkor menj vissza a dokihoz, mert az bakteriális felülfertőzés jele lehet.


Én 3 hét után jöttem rendbe.

2013. okt. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!