Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Torokgyulladásra miért kell...

Torokgyulladásra miért kell antibiotikum?

Figyelt kérdés
Múlt héten is szedtem Dalacint arcüreggyulladásra és most is antibiotikumot (Azibiot) írt fel az orvos. Nem lesz kicsit sok?

2013. okt. 9. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindkettő antibiotikum csak más alapanyagú. A baktériumok különfélék és sajnos nem hat rájuk egyformán minden fajta antibiotikum. Ezért lehet az,h most kaptál ismét egy másikat.
2013. okt. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Csak az a baj, hogy iszonyúan görcsöl tőle a hasam. A torokgyulladás meg elmúlna gyógyszer nélkül is, nem?
2013. okt. 9. 22:48
 3/4 anonim ***** válasza:
valószínűleg elmúlna a gyógyszer nélkül(ha vírusos a fertőzés,akkor biztosan),de lehet,h továbbterjedne a fertőzés az alsó légutakra is. Ha fáj a hasad szedjél probiotikumot(ezt egyébként mindig kéne antibiotikum mellé).És ne éhgyomorra vedd be,szerencsére csak 3 napos a kúra.
2013. okt. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Este vettem be tegnap is, meg ma is. Actimelt ittam ma, az is jó? Viszont most is ugyanúgy szenvedek, mint tegnap. Nem tudom mit csináljak, iszonyúan fáj a gyomrom. :( Ha holnap nem veszem be, azzal nagy bajt csinálok? Nem fogok kibírni még egy napot, úgy érzem. Köszi a segítséget!
2013. okt. 10. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!