Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Felnöttkori pattanasaitok...

Felnöttkori pattanasaitok mitöl multak el, minek tudjatok be? Kb 35-40 eves, vagy idösebb korban elmult pattanasosok valaszat varom!

Figyelt kérdés

Hormonproblema valoszinütlen, ezenkivül ujabb gyermekaldas elött nem boritanam fel a hormonrendszerem egyensulyat.

Sajtot csak minimalis mennyisegben eszek (kimutatott allergia miatt), kisbaba mellett kevesbe füszerezem az eteleket, gyakorlatilag minden kapcsolatba hozhato okot kizartnak tartok.

Stressz: ez ugye megfoghatatlan, mindenki eleteben van valamennyi stressz, en nem vettem eszre ezzel összefüggest. Tehat amikor stresszebben eltem, Sem Volt több pattanasom, es amikor kevesbe, sem volt kevesebb.



#pattanás #felnöttkori pattanas
2013. okt. 18. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:

tejtermékek - főleg a tej és tejföl hatalmas pattanásokozó sokak számára.


pajzsmirigy - érdemes kivizsgáltatni, ha voltál vérvételen és rendben van akkor nincs probléma.


Már terhes vagy? Csak mert sokakat magában a terhesség is kipattogtat.


Egyébként még pattanásra a zsíros haj is ok lehet. Nem tudom mennyire zsírosodik a hajad. (jobb megmosni magad teljesen, mihelyst érzed hogy zsíros)

2013. okt. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszodat, bar inkabb pozitiv, szemelyes tapasztalatokra varok (vagy ismerösere).

Tejtermeket allergia miatt szinte alig eszek (kiveve pl. rokonsagnal sütemenyben a tejszin - ami egyebkent allitolag tejzsir, azaz nem tartalmaz se tejcukrot, se tejfeherjet). Tejet pl. kb.30 eve nem ittam.

Pajzsmirigyet vizsgaljak terhessegnel (azt hiszem), legalabbis remlik, hogy valami verveteli eredmenyen lattam, hogy rendben. (Hormonproblemaktol egyebkent allitolag nehezebb a teherbeeses, tehat emiatt is valoszinüleg rendben van minden!)

Eddigi terhessegeim alatt egyebkent a böröm pont hogy tisztabb lett, akkor szinte alig volt pattanasom (tudom, hogy a hormonalis valtozasok miatt), nem ugy elötte es utana.

A gyogyszertarakban ingyenes hajgyogyasz szerint zsiros korpa volt a hajbörömön az elsö babam utan, igy utana 4 evig az altaluk forgalmazott (olasz) draga szereket hasznaltam. Mivel bizonytalan a hatasa, es amugy is elfogyott az utolso adag, a masodik babammal terhesen mar nem vettem ujat, ill. azota nem is tudtam megoldani, hogy ujra megnezze egy hajgyogyasz a hajamat. Viszont sokat javult, mar nem tiszta zsir masnap. Idöm függvenyeben mosok hajat, talan neha kesöbb, mint kellene, igy köszönöm, erre majd figyelek. De öszinten szolva nem latok ezzel sem összefüggest, nem tisztabb a böröm a hajmosas utani 2 napon.

A lehetseges okokat ismerem es nem latok összefüggest, ezert nagyon örülnek, ha olyanok irnanak, akiknek elmult ez az allapot!

2013. okt. 18. 16:19
 3/3 anonim ***** válasza:

pattanásokat azonban jobb teafaolajas, vagy ichtyolos korrektorral lefedni.

Fontos, hogy esténként, mielőtt aludni térnek letisztítsák a bőrről a sminket.

A mély tisztító készítmények előnye, hogy a pórusokba is behatolnak, s ugyanakkor nem szárítanak.

2013. nov. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!