Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az ítélet perioralis dermatiti...

Az ítélet perioralis dermatitis, van segítség, esély a gyògyulásra?

Figyelt kérdés
Két hònapja kezdödött a történet. Akkor volt egy csúnya kozmetikai allergiàm az arcomon és a nyakamon. Ebböl kigyògyultam, de sajnos visszamaradt ez a probléma. A szàm körül, àllamon, nuakamon, néhaarcomon piros, gyulladt hàmlò foltok. Ezek idönként gyengülmek, màskor erösödnek. Börgyògyàsz antibiotikumot és krémet írt fel ami nem hasznàlt, azòta vitaminokkal pròbàlom gyògyítani magam de nem múlik. 2 hònapja nincs életem annyira zavar és szégyellem, nem jàrok sehova, nem randizok. El vagyok keseredve hogy nem fog soha elmúlni.
2013. okt. 20. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ki kéne vizsgálni az emésztőrendszeredet,hormonszinteket! Figyelj oda arra,hogy ne használj fluor tartalmú fogkrémet,arcmosásához pedig csak gyógyszertári kenőszappant.
2013. okt. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szia. azóta megoldódott? ha igen hogy?
2014. júl. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szia! Igen, megoldódott, mostanra elmúlt. Nagyon sokáig tartott, idén tavaszra, nyár elejére lettem teljesen tünetmentes. Mondhatnám, hogy ettől vagy attól múlt el, ez meg az segített, de valójában az az igazság, hogy az idő segített rajta. Rengetegszer múlt el ideiglenesen és tért vissza rövid időn belül, látszólag függetlenül attól mivel kentem, mit szedtem, csak úgy magától. Aztán egyre tovább tartottak a tünetmentes periódusok és egyre kisebb intenzitással jelent meg, végül teljesen eltűnt.

Annyit tennék még hozzá a dologhoz, hogy most már csak és kizárólag a bioderma sensibio termékcsaládját használom az arcomra, (lemosó, arckrémek stb.)amik teljesen hipoallergének. Nem kockáztatom meg többet azt, hogy valamilyen kozmetikum összetevője újra fellobantsa a tüneteket.

Neked is hasonló problémád van? Mikor kezdődött, milyenek a tüneteid?

2014. júl. 29. 00:17
 4/5 anonim ***** válasza:

szia. köszi a választ.


sajnos nekem semmi nem segít. és az idő sem. kb 3 éve szenvedek vele. számnál van, a legrosszabb helyen. soha nem festettem magam, amit használok csak szemceruza, krémet is csak niveat. semmi mást. több orvosnál is voltam, betartottam mindent, több mint 10 fajta kenőcsöt használtam már, és semmi. már feladtam, idén még nem voltam orvosnál, semmit nem használtam rá, de nem jó. sajnos már értelmét sem látom hogy orvoshoz menjek, úgysem hat semmi amit ad rá.

2014. júl. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy így megszenvedsz vele...:( Nem tudom milyen krémeket írt fel az orvosod, de gyakori orvosi tévedés, hogy szteroid tartalmú krémekkel próbálják kezelni ami csak ront a helyzeten. Általában a leghatásosabb a "nullterápia", vagyis lényegében nem tesznek vele semmit. Csak sima vízzel tisztán kell tartani a területet, és semmilyen krémet, lemosót, csodaszert nem szabad kenni rá.

Esetleg valamilyen belső problémád nincsen? Ételérzékenység, allergia, nőgyógyászati probléma? Mert hormonális oka is lehet a dolognak. Érdemes lenne végeztetni egy hormonszint vizsgálatot is, hátha az a bűnös.

Nekem anno javasolták hogy hagyjam el a fluoridos fogkrémeket, mert az kiválthatja a tüneteket, próbáld meg Te is, hátha segít.

2014. júl. 30. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!