Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyomást, enyhe fájdalmat...

Nyomást, enyhe fájdalmat érzek a hátamon tüdőtájékon, tüdőrák lehet?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, 13 éves korom óta dohányzom azaz 5 éve. Pár napja nyomást érzek a hátamba tüdőtájékon. Néha csak az egyik oldalon, néha a másikon és van amikor mindkét oldalon. Megfázva nem voltam mostanába és néha köhögni is szoktam szárazon. Mielőtt el mennék orvoshoz előtte kíváncsi vagyok a véleményetekre.. édesanyámnak nem szívesen szólnék róla mert eléggé aggódó típus. Régebben is éreztem hasonlót de nem napokig tartott csak este vagy reggel amikor felkeltem. Ja és asztmás is vagyok, de nagyon ritkán vannak tünetek.

2013. nov. 17. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Asztmás vagy, és dohányzol? Húgyagyú! Amúgy doktorbácsi, de piszok gyorsan! Mert lehet rákuram és akkor meszeltek neked, ha későn kerülsz műtőasztalra!
2013. nov. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet az égés termékek miatt / korom, kátrány/ kezd átalakulni kötőszövetesen a tüdőd, az asztma mellett jobb esetben "csak" egy krónikus hörghurut jelentkezik, de lehet hogy itt-ott szűkület vagy éppen tágulat mivel kezdenek egymásba szakadni a kis léghólyagocskáid és kezdődik a COPD.

Rák még talán nem lesz.

Mi lenne, ha letennéd a cigit?

2013. nov. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
November elsejére tűztem ki a leszokás időpontját, persze megbuktam vele.. azóta csökkentettem az adagot jelentősen. Ha elmegyek bulizni egyáltalán nem cigizek itthon pedig csak akkor amikor tényleg nem bírom. De most "szerencsére" félek annyira, hogy ne gyújtsak rá. Egyébként végül beavattam édesanyám is és szerinte attól van, hogy rengeteget ülök és nem mozgok rendesen, ami egyébként igaz. Valamikor felkeresem a háziorvosom és a legjobbakat remélem.
2013. nov. 17. 21:32
 4/5 anonim ***** válasza:
18 évesen még nem vagy tudojákos.
2013. nov. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a bíztatást! :)
2013. nov. 17. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!