Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen problémára vagy hiányra...

Milyen problémára vagy hiányra utal a köröm keresztirányú barázdasága?

Figyelt kérdés
2013. nov. 27. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A keresztirányú barázdák gyulladást jeleznek a szervezetben, s mindaddig láthatóak a körmön, amíg a betegség meg nem szünik.

A törékeny köröm többek között a szervezetben lévő mészlerakódás jele is lehet.

A hosszú barázdák egyrészt az öregedés jelei lehetnek, másrészt jelzik az emésztési- és felszívódási zavarokat, a bélrenyheséget és a székrekedést.

Rácsos szerkezetnél a szervezet vizet tart vissza.

Cserépszerűen töredezett körömnél felmerül a paraziták jelenléte a szervezetben.

Az elszíneződött, gombás köröm az egész szervezetről nyújt információt. A gombás köröm elsősorban a túlzott szénhidrát, cukor és édesség fogyasztás jelzője.

Ha megfelelő volt a válaszom,kérlek ne feledd zöld kéz.

2013. nov. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, a leírtakon kívül lehet esetleg valamilyen vitamin vagy ásványi anyag hiánya a szervezetben?
2013. nov. 27. 13:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen egy rossz, régóta gyulladásban levő fogtól, most hogy kikezelték a fogam, elkezdett kisimulni a körmöm.
2013. nov. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt is olvastam erről:

"Fertőzéses betegségről vagy vérszegénységről árulkodhat, alultápláltság esetén is kialakulhat. Jelenlétük esetén érdemes háziorvosunkat felkeresni egy rutin laborvizsgálat elvégzése céljából.


Szerintem nézesd meg a vérképed.

2013. nov. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!