Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez herpesz vagy sem? Vágás-sze...

Ez herpesz vagy sem? Vágás-szerű seb a száj sarkában?

Figyelt kérdés

[link]

(bocsi a telós képminőségért...)


Három napja egy viszonylag apró, vágás-szerű seb jelent meg a szám sarkában. Fájni csak akkor fáj, ha pl. ásítok és feszül. Tegnap eléggé paráztam, lényegében, elkezdtem kísérletezgetni ecetes borogatással és jegeléssel, amit ajakherpeszre javasoltak. Utólag az ecet miatt eléggé duzzadt lett. Amíg nem piszkáltam, nem fájt, nem viszketett, nem volt semmi bajom vele, azóta szokott picit.


Az ajkaim egyébként is nagyon szárazak. Herpesz-ellenes szerek között olvastam a Zoviraxról, amit sokan javasolnak, viszont úgy tudom, azt nem használhatom, mert immunszuppresszív gyógyszert szedek, korábbi transzplantációm miatt.



2013. nov. 30. 01:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Ok: A szájüreg és bélrendszer teljes elgombásodása.
2013. nov. 30. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem herpesz. A neve angulus infectiosus oris. Oka gombás fertőzés(ritkán baktérium), esetleg vashiány. Lehet,hogy kiszáradt és berepedt a szád sarka és egyszerűen befertőződött. Használj rá jódtartalmú kenőcsöt(pl. Betadine),vagy a patikában kapható Antiseptikumot. Ez 2-3 nap alatt meggyógyítja. Szteroidos krémet ne kenj rá,mert attól csak szaporodnak a gombák és a baktériumok is. Ha többször van ilyen csináltass egy vérképet vasszinttel.
2013. nov. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2013. nov. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!