Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A HÍV vírusnak mi a következmé...

A HÍV vírusnak mi a következménye?

Figyelt kérdés
Ha valaki fertőzött lesz HÍV vírussal utána mi történhet vele?? Azt értem, hogy elpusztítja az immunrendszert, de ettől még bele nem hal senki. Ja és gyógyítható betegség?? Tényleg évtizedekig tart kigyógyítani belőle valakit vagy az csak kezelés? A vírus tényleg lappanghat évekig év tizedekig is tünet nélkül?? Ha valaki már 10-20 éve hív fertőzött de még nem derült ki, hogy ő az, csak később akkor mi történhet vele, ha csak utána kezdik el kezelni?

2013. nov. 30. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
AIDS-es lesz (hacsak nem tartozik bele abba az 1%-ba, aki immunis rá), majd hosszas betegeskedés után belehal. Nem gyógyítható.
2013. nov. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

A legtöbb kérdésedre wikin megtalálod a választ, amelyikre pedig nem arra google a megoldás.

"A HÍV vírusnak mi a következménye?"

Először is nem HÍV, hanem HIV. A vírusnak pedig nincs következménye, te a vírusfertőzésre gondolsz, annak pedig az AIDS nevű betegség a következménye.

"Ha valaki fertőzött lesz HÍV vírussal utána mi történhet vele?"

Bármi történhet vele. Feltételezem a kérdés a fertőzés lefolyására vonatkozik. Annak a lényege, hogy csökken a fehérvérsejtek száma.

"Azt értem, hogy elpusztítja az immunrendszert, de ettől még bele nem hal senki."

Jól látod, az immunrendszer működésének károsodása önmagában nem okoz halált, de emiatt bármilyen fertőzés, amely egészséges immunrendszerrel nem okoz problémát, halálos lehet (pl. tüdőgyulladás, influenza).

" Ja és gyógyítható betegség?? Tényleg évtizedekig tart kigyógyítani belőle valakit vagy az csak kezelés?"

Az AIDS jelenleg nem gyógyítható, de a HIV fertőzés karbantartható.

A kezelés pedig a haláli tart.

" A vírus tényleg lappanghat évekig év tizedekig is tünet nélkül?? Ha valaki már 10-20 éve hív fertőzött de még nem derült ki, hogy ő az, csak később akkor mi történhet vele, ha csak utána kezdik el kezelni?"

Ha tünetek jelentkeznek, akkor már AIDS-ről beszélnek, ennek a kialakulásáig pedig tényleg évek telhetnek el a vírusfertőzéstől. Ha csak ekkor ismerik fel a fertőzést, akkor valamivel bonyolultabb a kezelés.

2013. nov. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha csak ekkor ismerik fel a fertőzést, akkor valamivel bonyolultabb a kezelés.



Semivel nem bonyolultabb.Meg kapod a gyógyszereket

beszeded és ennyi

2013. dec. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Látom érdekel a téma ezért leírom

Az emberi imundrenszernek van enm specicikus és specikus része.... a specifikushoz tartoznak külömböző "cicák". Nekünk ebbőla lényeges a LIMFOCITA (de van még monocita és granulocita)de limfocitából amiből van T és B(ezekben belül még vannak másfélékis) a HIV TH(Thelper)nevű limfocitát támadja meg. ennek az a feladata h irányítsa a többit mint egy tábornok... Ha nincs parancs enm tudják mi a teendő. Ezt pusztítja ki benned a HÍV és ezért nem tudunk ellen védekezni. Persze van nagyon kevés ember aki ez ellen immnuins tehát számára veszélytelen. Mint azt hallotad h ez egySzerzett Immunhiányos Betegség. de nézzük csak mit is jelent ez. nem az aids-be hasz bele hanem abba h egy közönséges náthában vagy egy bármiyl3en vírusban mivel nem kap parancsoot a szervezeted hogy hogyan tudná elpusztítani... Minden egyes nap bbenyelsz különféle vírusokat de ezt a tudtod nélkül legyőzi a szervezeted. De ez enm történik meg. Megpróbáltam érthetően elmagyarázni ezért próbáltam arra törekedni mintha egy katonaság lenne a szervezeted de ebben van emelt biológia is írj ha üzenetet ha mondjam még :D 14/F

2014. jan. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
14 éves pasi tudja is mi a katonaság :D :D
2014. febr. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4.vagyok asszem:D én írtam a limfocitákról... heti 9 órában tanulok bioszt... persze hogy tudom :D 14/F
2014. febr. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!