Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas vérnyomás Cola és...

Magas vérnyomás Cola és mozgásihiány miatt?

Figyelt kérdés
Tegnap kivételesen ittam reggel egy kávét éhgyomorra mert hamarabb ébredtem fel és iskolában fájt a fejem.Tesi tanárom mondta,hogy lehet vérnyomásom magas,amikor hazamentem meg is mértük 153 volt.Ma ugyanúgy fájt, reggel 136-ot iskola után 145-öt délután pedig 134-et mértünk.Most voltunk dokinál azt mondta vezessek egy hetes mérés naplót.Az a helyzet,hogy mióta bejött a hideg elég keveset mozgok és feljött egy kis felesleg,érzem is,hogy hamar izzadok.Emellett eddig nagyon sok Cola-t ittam amiben ugye sok a koffein + cukor.Az lenne a kérdésem,hogy ez okozza nálam a magas vérnyomást?Ha leállok mindennel amiben koffein van,és újra elkezdek futni,fogyni visszamegy? 2 hónapja mértük kb. akkor normális 120körül volt de akkor is ugyanúgy Coláztam meg minden. 16/f vagyok 86kg.

2013. dec. 5. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Simán okozhatja, ahogy a túlsúly is.. de ez utóbbi nem feltétlenül... én is túlsúlyos vagyok, a vérnyomásom meg alacsony.


A kólát, kávét, fekete teát száműzd! Emellett mozogj sokat, igyál sok folyadékot!

2013. dec. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tartós vérnyomás emelkedést ennyi idős korban akkor okoznak ezek,ha amúgy is hajlamos vagy magasvérnyomás betegségre. Mindenképpen változtass ezen és fogyj le, mozogj! Főleg olyan mozgás jó,ami a szívedet "dolgoztatja"meg. Pl. kocogás,kerékpározás,úszás. Talán még sikerül ezzel az életmódváltással visszaállítani a normál értéket.
2013. dec. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Gyerekek ez nem magas vérnyomás.

Nem etiópiában és a balkánon vagyunk egyenlőre. A éhezőknek 100-120. Nekem is ennyi mint neked pedig nincs túlsúlyom.

Én a helyedben örülnék ,hogy ennyi túlsúllyal NINCS magas vérnyomásod.Elárulom 30 éve ,még a 160 is normális volt,máshogy nem lehet milliószámra megvetetni a drága gyógyszereket,minthogy drasztikusan lecsökkentették a normál értéket egy etióp tini szintjére.

2014. febr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De bizony,hogy oda kel figyelni ezekre az értékeke! Egy 16 éves "gyereknek" a vérnyomásának 120-125-nél nem illene magasabbnak lennie. Ha ne is mindig ilyen emelkedett,de a kiugrások jelzik,hogy a kérdezőnek,ha nem figyel oda rövid időn belül magasvérnyomása lesz. Erre az utolsó válaszlónak is van esélye,ha hasonlóak az értékei,bár nem tudom,hogy ő hány éves. Az,hogy az emelkedett értéket nem érzi valaki nem jelenti azt,hogy az rendben is van.
2014. febr. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én azt érzem amikor nyáron lemegy 115-120-ra ,na akkor gyenge vagyok mint egy mosott szar.

35 ffi vagyok

2014. febr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt elhiszem,de éppen,hogy ez a rossz! A szervezeted hozzá van szokva a magasabb értékhez,ezért akkor nem vagy rosszul. De a káros hatásait anélkül is megteszi a szervezetben,hogy te rosszul éreznéd magad. Így szokott hirtelen átcsapni egy infarktusba,agyvérzésbe szinte észrevétlenül. Ilyen gyakran fordul elő akkor is,amikor elkezd egy beteg vérnyomáscsökkentőt szedni és rosszul érzi magát tőle. Nem a gyógyszerrel van baj és nem is az alacsonyabb vérnyomással,hanem azzal,hogy a szervezetnek ehhez is hozzá kell szoknia. Higgyétek el ha rendszeresen alacsonyabb a vérnyomás,akkor egy idő elteltével már az sem fog panaszt okozni.
2014. febr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!