Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kb egy hónapja volt hasmenéses...

Kb egy hónapja volt hasmenéses megbetegedésem, be kellett vennem 2 vermoxot, most újra megy a hasam, lehet, hogy megint ugyanez a baj?

Figyelt kérdés

2013. dec. 12. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Akár lehet is. Szépen fejeztem ki:)

Ha akkor a környezeted(család,iskola,munkahely) nem lett szintén kezelve,akár újra fertőződhettél. Persze lehet,hogy semmi köze hozzá,pl. elkaptál egy vírust.

2013. dec. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
tulajdonképpen elég hülyén tettem fel a kérdést :) érdemes lenne megint bevennem egy tablettát vagy túl erős ez ahhoz, hogy csak úgy kísérletezgessek vele?
2013. dec. 12. 08:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak hasmenés? Úgy értem, más tünet (láz, hányás, szédülés) nincs? Mert akkor sztem próbálj meg egy normaflore kúrát, mielőtt erősebb gyógyszert szednél be. Ha nem állítja helyre, akkor persze vagy gyógyszer, vagy lemész a dokihoz. De sok esetben a hasmenés hátterében a bélflóra sérülése áll, főleg, ha gyakori problémává válik.
2013. dec. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazság szerint a Vermox kúrát úgy érdemes csinálni,hogy az első adag bevétele után 8 nappal ismét be kell venni egyet,mert a Vermox kihajtja a férgeket,de a a lerakott féregpeteék ekkorra kelnek ki. Sőt szükség szerint 1 hónap múlva meg lehet ismételni.

De nem biztos,hogy ettől van hasmenésed. Láttál a székletben férgeket,viszket a végbél,gáttájékod?

Akár a normál bélflóra felborulása,akár vírusos fertőzés is okozhat hasmenést.

2013. dec. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha orsóféreg okozza a problémát 3 napon át kell reggel-este 1,1 tabletta.Majd 2 hét múlva ismét.Cérnagilisztánál 1-1 tabletta.De nagyon gyakori a vegyes fertőzés.A lakosság közel 80%-a érintett.(3-5 példánynál még nem is definiálják fertőzöttnek.)

Sajnos évekig látens maradhat,epe,asztma ISZBstb problemákra kezelik

2013. dec. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!