Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Érdemes elmenni cukorszintméré...

Érdemes elmenni cukorszintmérésre, ha nincs semmi jele, de már van érelmeszesedés?

Figyelt kérdés
ugyanis a cukorbetegség egyik szövődménye, de nem végeztek az orvosok vércukorszintmérést.és arra gondolunk, hogy lehet 2es tipusú diabetes, ami ha jól tudjuk tünetmentes.csak akkor a dokik miért nem végeztek ilyen vizsgálatot?
2013. dec. 17. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az érelmeszesedés kb. 20-30 éves kor után mindenkiben elkezdődik, nem kell hozzá diabetes.

Egyszerű éhgyomri vércukorvizsgálatra pedig a háziorvos tud adni beutalót. Sőt, egyes patikákban is elvégzik a vizsgálatot ilyen kis automata vércukormérővel.

Egyébként ha készült neki bármilyen okból labor, abban szerepel a vércukor is általában (szerintem mindig).

Glükóz vagy glu néven kell keresni.

2013. dec. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi :) de nem igazán vagyok tisztában azzal, hogy elégséges-e a sima vércukormérés. Nem ad pontosabb eredményt az éhgyomri vagy a glükóz terheléses teszt? anyukámról van szó, és már ballonos értágitáson is volt, olyan szintű érszükülete van , meg a tonna gyógyszerről nem beszélve. és nem vagyok meggyőződve arról , hogy kizárták a cukorbetegség lehetőségét, csak felirták a koleszterin csökkentőt, meg vérhigitót.
2013. dec. 18. 00:49
 3/5 anonim ***** válasza:
elsö körben menjen sima éhgymori mérésre a körzeti orvos is megméri neki. Bizonyos kor után amugysem ártott évenként teljes vérképet nézetni.
2013. dec. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért azt el nem tudom képzelni, hogy túl van már érszűkület -műtéten, és nem derült ki, hogy cukros.

Minden műtét előtt van általános laborvizsgálat, amiben benne van a vércukor is.


Egyébként ha ténylegesen cukorbeteg, akkor az éhgyomri cukorvizsgálat is kimutatja.

Ha csak csökkent glükóztoleranciája van, azt csak a terheléses.

2013. dec. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek. ráveszem, h menjen el egy vizsgálatra, hogy legalább a cukorbetegséget tudjuk kizárni:P
2013. dec. 18. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!