Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van ilyen tünetekre pszichés...

Van ilyen tünetekre pszichés betegség?

Figyelt kérdés
A párommal 3 éve vagyunk együtt, már az elején is volt egy aprócska rend mániája amit úgy gondoltam hogy egészséges. De most egy éve mániákusan félti a dolgait ami szerintem már beteges. Hogy konkrét példát említsek amit már nem birtam tovább: Vett egy telefont használtan (tehát apró karcok már vannak rajta). Nem viszi magával az ágyba a telefont nehogy valami baja legyen, inkább a régi telefonját használja ébresztőnek, ez még semmi! Nem teszi rá a hátlapot a telefonra....... hátlap nélkül használja, nehogy karcos legyen ÉS! még a hátlap nélküli telefont szemüveg törlőbe tekeri amég nem vesz rá tokot! Persze a telefonos sztorim mellett még pár tizet említhetnék.. hogy minden egyes nap végig nézi az ingjeit.. a bútorokat, a parkettát... beszélgetés közben felkel és oda megy megnézni hogy ott lát e valamit vagy csak képzelődik! Már kezdek besokallni ettől, és ami a legszörnyűbb hogy észre veszi magát de nem tud meg nem is akar változtatni ezen. Van ilyen betegség? Küldjem orvoshoz? Mi tévő legyek?

2013. dec. 19. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg nagyon beteges. A betegség nevét nem tudom, de a doki jó ötlet, még az előtt hogy tovább romlana az állapota.
2013. dec. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Passiflora ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem vagyok képzett a pszichológia területén, de laikusként nekem a leírtak alapján ez leginkább egyfajta kényszeres cselekvésnek tűnik, aminek nagyon sok típusa

van.


Nemrég olvastam, hogy amit leírtál, vagyis hogy az érintett személy "észreveszi magát", de nem tud rajta változtatni, az a pszichológusok szerint egyik jellemző velejárója ennek.


Ezen a két honlapon hasznos információkat találsz erről a jelenségről, ha érdekel.


[link]


[link]

2013. dec. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez sokat segített!
2013. dec. 19. 12:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen hasznos lenne szakember felkeresése.

Én is csak laikus vagyok aki nagyon érdeklődik különféle betegségek iránt.

Obszesszív-kompulzív betegség, vagy valami más lehet...

2013. dec. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!