Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Most semmit nem ér így az...

Most semmit nem ér így az antibiotikum?

Figyelt kérdés

A doki megfázásra antibiotikumot írt fel, szüleim ki is váltották a gyógyszert nekem múlt héten.

Apám annyit mondott, mint a doki is, hogy napi 2×1-et, bár azt a dobozra is ráírták. Apa hozzátette h kaja után negyed órával vegyem be.

Már elfogyott a fele és most unalmamban elolvastam a hozzá csatolt papírt is, ahol azt írták hogy étkezés ELŐTT negyed órával kell, éhgyomorra.


Apa valószínűleg rosszul emlékezett, én meg elhittem neki, nem olvastam el utána a papírt, csak ma.


Ezek szerint nem ért semmit eddig az antibiotikum? A másik felét van értelme rendesen beszedni? Eddig nem éreztem változást, hogy gyógyulnék lehet hogy emiatt mert elrontottam? Írassak fel még 1 dobozzal dokival és azt kezdjem újra normálisan?


2013. dec. 23. 09:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, így is fog hatni!:)

Ezeket azért írják le, mert bizonyos gyógyszerek jobban felszívódnak, ha ekkor és ekkor veszed be. Ami éppen le van írva. Vagy éppen mert olyan anyagokat tartalmaz, ami esetleg ha nem akkor van bevéve, akkor bánthatja a gyomrot, hányingert okoz esetleg, vagy ilyesmi.

De hatni akkor is fog, szóval szedd nyugodtan tovább!

És remélem, hogy szedsz mellé probiotikumot is, mert ha nem, könnyen kikészülhet tőle a gyomrod. Hányinger, hasmenés, étvágytalanság, stb. jelentkezhet.

2013. dec. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Emiatt nem kell újabb dobozzal, szedd tovább nyugodtan. Hatni fog :)
2013. dec. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!