Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen pulzusértéket nevezhetü...

Milyen pulzusértéket nevezhetünk már szívrohamnak? Túlélhet valaki 7 szívrohamot 3 éven belül?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok,többször volt 200 körüli pulzusom (szívbeteg vagyok.)Valaki azt mondta,ez szívroham.Tehát már rég meg kellett volna halnom.

Ráadásul az első magas pulzusszám közben éppen egy edzésen

álltam fejen...



2013. dec. 30. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A szapora szívverést tachykardiának hívják.Neked ez van.

A szívroham, magyarul:infarktus.Sokan általában az elsőbe belehalnak, nem hinném, hogy 7-et túlél valaki, bár előfordulhat, ha enyhe infarktusról van szó.

A szívroham nem jár feltétlenül szapora szívveréssel, hanem inkább nagy fájdalommal, légszomjjal, bár néha a fájdalom elmarad, ekkor beszélünk "csendes" infarktusról.

A szívroham nem azt jelenti hogy a szív"rohan"(szaporán ver).Szapora szívverésre azonban léteznek jó gyógyszerek.És az infarktus megelőzésére is.

2013. dec. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A te panaszod a szívritmus zavarok közé tartozik, ez nem szívroham.

Vannak olyanok akiknél ez már újszülött korukban indul, a szív ingerképzésénél van eltérés.

2013. dec. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szapora szívverés és a szívroham két teljesen különböző dolog. Ez nem szívroham, de ennyire magas szívverés már árt a szívnek és a keringésnek. Megjegyzem, hogy ha edzés közben történt, akkor ez tökéletesen normális is lehet. Ha nyugalmi helyzetben van 90 felett a pulzusod, akkor aggódj.
2013. dec. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nyugalmi helyzetben többnyire 90 felett van.
2013. dec. 30. 12:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor a dokihoz el kéne nézned. Az edzés közbeni 200 így nem igazán meglepő.
2013. dec. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!