Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhat hasmenést? Mitől...

Mi okozhat hasmenést? Mitől lehet egy embernek hasmenése?

Figyelt kérdés

2014. jan. 6. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha olyasmit eszel (ez mindekinél más van akit az aszaltszilva hajt meg, van akit a tej+lekvár kombó, és egyéb nyalánkságok)különféle vírusok (pl.calici), nem megfelelő bélflóra működés
2014. jan. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi:)
2014. jan. 6. 22:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Ételtől,vírusoktól,baktériumoktól,ételallergiától,bélgyulladástól,epe,hasnyálmirigy betegségtől.
2014. jan. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag bármitől. Bizonyos baktériumoktól, esetleg vírusoktól bárkinek lehet hasmenése. Ha túl hosszú vagy túl erős antibiotikum-kúrát kapsz, attól is. Bélféreg, vagy egyéb élősködő is okoz hasmenést, ha máskor nem, amikor elpusztulnak, szinte biztos.

Meg egyéntől függően szinte bármitől. Az én emésztésem hajlamos bizonyos ízekre és szagokra, hőmérséklet-változásokra, hanghatásokra is így reagálni. Például ha hajnalban túl korán mosok fogat, szinte biztos a hasmenés (ha pedig tejet iszok, akkor a hányinger is). Vagy ha csokit eszek és hozzá pár kortynál több vizet iszom. Vagy ha baracklekvárt eszek. Vagy ha éjszaka nem tudom rendesen kialudni magam. Ha túl sok stressz ér. Ha szorulásom van (vicces, de nekem ez a kettő együtt jár, előbb napokig semmi, aztán egy nehéz szülés, aztán egy napig hasmenés). Ha túl melegen öltözöm és ezért izzadok. Ha túl keveset mozgok. Ha túl sokat mozgok. Ha túl keveset eszek. Ha túl sokat eszek. És még gyakorlatilag szinte bármi mástól, de ezektől sem mindig, csak néha. És megjósolhatatlan. Ha néha úgy alakul, hogy rendszeresen eszek joghurtot, akkor az az első egy-két hétben segíteni szokott, utána viszont épp az ellenkezőjét eredményezi, rendszeresen túl laza lesz a székletem. Szóval sok gondom van az emésztésemmel, de ez nem feltétlenül tartozik ehhez a kérdéshez. :)

2014. jan. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!