Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha 100 mmmol/l egység inzulint...

Ha 100 mmmol/l egység inzulint beadok nem ewszek rá semmit lemegy a vércukrom mi történik elájulok és kómába esek?

Figyelt kérdés
nekem sokszor volt hogy 2.1 mmol/l alá esett 1es tipusú cukorbeteg vagyok inzulinos 19 el vittek be akorházba két hónapja. azóta felment 25-re is.

#cukorbetegség kóma alacsony vércukorszint
2014. jan. 15. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Az milyen egység a mmol/l? :O AZ inzulin nem abba megy, hanem sima E-be.

Amúgy meg elájulsz, kómába esel, ha nem kapsz segítséget, meg is halhatsz.

2014. jan. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát nem tudom nekem a füzetbe a cukorbetegségről igy volt irva amit adtak, akk E nemtudom szal 100 egység inzulin az a lényeg. remélem igy van köszönöm
2014. jan. 15. 19:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Meg akarsz halni? O.o nem lenne szép halál

Estél már súlyos hypoglikémiába? szörnyű érzés

2014. jan. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem igazából csak egy ilyen pillanatnyi ötlet volt nem akarok csak kiváncsi is voltam hát nem súlyosba még nem annyira de igy szédültem meg mintha elaludnék vmikor nagon remegek meg belső ilyen idegesség nyugtalanság nem tudom leirni pezsgés szerű de nem annyira rossz érzés. hát ha a 2 mmol vércukorszint nem annyira sulyos akkor. Mind1 am te is cukros vagy? :)
2014. jan. 17. 14:36
 5/9 anonim ***** válasza:

A súlyos hypo sokkal rosszabb. Annyira izzadsz, hogy átázik a felsőd teljesen, nagyon remegsz, nagyon szédülsz, nagyon hányingered van, és fáj mindened. Szóval nem jó ötlet.

Igen, én is cukoros vagyok, lassan 7 éve.

2014. jan. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jah az izzadás megvolt a felsőmet szó szerint kicsavartam de akkor se éreztem olyan nagyobb fájdalmat. Hu 7 éve az nehéz :/ és hogy bírod megszoktad már h szurkálod magad? Bocs h ennyit kérdezek de nekem még minden új. Am az mondjuk baj ha nem akarok enni vagy éppen nincs rá lehetőségem és akkor nem adom be az inzulint egész nap egyszer sem ilyet lehet nem? Hány éves vagy h 7 éve már ezzel élsz?:)
2014. jan. 18. 09:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Igazából már rutin az egész :) meg alapítottam egy cukorbeteg fiatalokból álló csoportot, az sokat segít :)

25 vagyok majdnem, 18 éves korom óta van a betegség.

Az evés kihagyással vigyázni kell, mert valamikor felfele viszi a cukrot azért, mert kihagytad, néha így reagál a szervezet. A reggeli az fontos, anélkül nem indul be a rendzer.

2014. jan. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor neked is elég fiatalon lett :/ a csoport az tényleg jó sok sikert hozzá :)am a szövödményektől félek a a legjobban. Hát köszönöm szépen minden válaszodat sokat segítettél :)
2014. jan. 20. 19:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy segíthettem :D ha meg a vércukrod rendben van, akkor elméletben nem jönnek szövődmények, hiszen azokat a magas cukor okozza. Szóval remélem :D
2014. jan. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!