Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A gyomorsav felmarta a nyálkah...

A gyomorsav felmarta a nyálkahártyám, savam kezd csökkenni a gyógyszer hatására de éhes vagyok foylton. Valakinek hasonló?

Figyelt kérdés
1-2 óránként ennem kell különben gyengének érzem magam.Nem vagyok cukorbeteg,sem terhes,se a pajzsmirigyemmel nincs gond.Savam rengeteg volt 2hónapig,éjjel is többször felkeltem,állandóan ennem kell ...tapasztalat mikor menyni idő alatt múlik el?
2014. jan. 17. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Cigizel?
2014. jan. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kiváló példa arra, hogy miért nem szabad enni este (különösen nem fűszeres és zsíros ételeket), ez nem a "sok savam volt" eset, hanem a reflux, azaz amikor a gyomortartalom kis része visszaáramlik a nyelőcsőbe. Márpedig ez egyértelműen akkor következik be, ha az ember teleeszi magát lefekvés előtt. Közel vízszintes testhelyzetben a gyomormozgások rásegítésével a gyomortartalom kismértékben visszaáramlik a nyelőcsőbe, sőt a garatig is, esetleg eléri a szájüreget. A zsíros ételek a gyomorfalat bevonva nem engedik a termelődő gyomornedveket megfelelően keveredni a gyomortartalommal és a gyomor kiürülése is akadályozott, lelassult.
2014. jan. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

első válaszoló:igen de nagyon keveset miota ez van főleg.

nem szoktam este enni,főleg nem nagyokat.igen,refluxom volt régebbóta aztán valamiért 3hponapja folyamatosan égett a gyomrom...aztán jött ez az éhség,hogy folyton ennem kell,amig nem szedtem savlekötőt,szinte rosszul voltam az éhségtől.azóta ez elmúlt,most csak az éhség van.amugy nem kioktatásra vagyok kiváncsi hanem tapasztalatokra...és ha valami bevonja a nyálkahártyát,az csak jó,mert akkor a sav nem a falat marja...na de te biztos jobban tudod...

2014. jan. 17. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!