Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Még nem voltam bárányhimlős...

Még nem voltam bárányhimlős mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés
Már lassan 16 éves leszek és még nem voltam bárányhimlős. Mi bajom lehet ebből?

2014. jan. 19. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Az, hogyha később kapod el, akkor súlyosabb szövődményei lehetnek. De nem lesz mindenki bárányhimlős, valaki élete végéig nem kapja el.
2014. jan. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nincs, nem mindenki lesz bárányhimlős.

Viszont felnőtt korodban is elkaphatod simán.

Az én kolléganőm is 28 évesen esett át rajta, a gyermekétől kapta el.

Nekem alig volt kiütésem, csak néhány jellegtelen a fejemen. A tesóm bőre televolt , így a gyerekorvosunk engem is átnézett és akkor talált néhányat a hajas fejbőrömön. Később felnőttkoromban volt ellenanyagszint nézve, igazolta hogy átestem bárányhimlőn.

2014. jan. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fiu vagy vagy lány? Én sem voltam még, és 23 multam.Egyébként nem tudom h mindenképpen bárányhimlős lesz-e az ember,vagy nem.ez jó kérdés.

Nem, nem gond. Max. annyi, hogy ha felnőttként kapod el, akkor jobban megvisel, mint kisgyerekként.


Ami valóban gáz lehet, az a rubeoa, azaz a rózsahimlő, az is csak a terhes nők első trimeszterében (de ott aztán nagyon!). Van ellene védőoltás ma már.

2014. jan. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!