Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Körülbelül 2-2,5 éve kezdtek...

Körülbelül 2-2,5 éve kezdtek el mérni nálam az üzemorvosnál eleinte 165/120, majd 185/150-es értékeket. Ezt meg lehet oldani natúr módon, vagy mindenképp kell az orvos?

Figyelt kérdés

Az életmódomban csak annyi változott, hogy először letettem a cigarettát, ezután felugrott kapásból vagy 30 kg pluaz, majd később sajnos visszaszoktam, és tovább emelkedett. Az egészben a meglepő az, hogy ha hétvégén otthon mérek, akkor 140-150/90-120 értékek jönnek ki.

Próbáltam beszélni a családommal, hogy szeretnék munkahelyet váltani, ahol kicsit nyugisabb, de ha kevesebbet keresek szintén rossz, mert én vagyok az eltartó. Mi lenne a helyes szerintetek?



2014. jan. 20. 00:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szokj le a cigirõl és mellette kezdj el sportolni és tanúlj meg táplálkozni nekem ennek - 43 kg lett az errdménye. 160 as vérnyomás 120 ra normalizálódott.
2014. jan. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól isfügg,hogy hány éves vagy és mióta áll fenn a magasvérnyomás. Az első időkben elég az életmód váltás,de később sajnos ez önmagában kevés. Fogyj le,sportolj,ha tudod hagyd el a cigit,de rendszeresen ellenőrizd a vérnyomásod és ha nem változik azonnal menj orvoshoz!
2014. jan. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az otthon mért alsó értéke is magas, mielőbb menj el a háziorvoshoz. Persze ha lefogysz és leteszed a cigit, diétázol. akkor helyrejöhet magától is, de szerintem addig is gyógyszer kell, mert kaphatsz egy agyvérzést.
2014. jan. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az otthon mért alsó érték is magas, mielőbb menj el a háziorvoshoz. Persze ha lefogysz és leteszed a cigit, diétázol. akkor helyrejöhet magától is, de szerintem addig is gyógyszer kell, mert kaphatsz egy agyvérzést.
2014. jan. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem a túlsúly miatt volt magas.Lefogytam ugy kb 6-7 kilót és jelentőse csökkent.Pedig nekem anno volt 190\90 is.

Persze rosszul is éreztem magam sokszor

2014. jan. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!