Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Övsömör és hajhullás összefügg...

Övsömör és hajhullás összefügghet egy legyengült szervezetnél?

Figyelt kérdés
Édesanyám 3 éve esett át egy nagy műtéten. Rosszindulatú melldaganattal műtötték. Hála Istennek a kemoterápiát, a műtétet, és a sugárkezelést is jól bírta. Az eredményei azóta is tökéletesek. Viszont azóta nagyon sok "kisebb" probléma jelentkezett, feltehetően a kemoterápiától, mivel az nem csak a beteg, hanem az egészséges sejteket is tönkreteszi. A csontjai állapota nagyon megromlott, fáradékony, erőtlen, kedvtelen, már krónikusnak nevezhető hasmenéssel küzd, emiatt hamarosan béltükrözésre is megy. Hátfájással kezdődő övsömör alakult ki nála, egy hete kezelem lámpával, kenőcsökkel, gyógyszert is kapott rá. Tegnap viszont azt vette észre, hogy egy ponton hullik a haja. Én kapásból az övsömörre gondoltam, az sem véletlen alakult ki, az orvos is mondta, hogy gyenge az immunrendszere. Lehet a kettőnek köze egymáshoz, vagy ez ismét egy újabb probléma kezdődő jele? Tudom, hogy erről is orvossal kellene konzultálni, de hétvége van, csak ügyelet van, de engem nem hagy nyugodni.
2014. febr. 1. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Foltos hajhullást általában baktériumfertőzés okoz,az övsömört vírus okozza,de olyan szinten lehet köztük kapcsolat,hogy a legyengült immunrendszer miatt könnyen kap el akár bakteriális,akár vírusos fertőzéseket. Bár ahhoz,hogy legyen egy kopasz foltja nem egy rövid ideje fennálló fertőzésre kell gondolni. Lehet egy fogászati,gégészeti,nőgyógyászati,de akár emésztőszervi góca.
2014. febr. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És még valami. Nem akarlak elkeseríteni,de ez így elég soknak tűnik egyszerre: hajhullás, övsömör, krónikus hasmenés. Valami nagyon nem stimmel vele.
2014. febr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ezt a hajhullást egy kicsit túlreagáltam, ugyanis mindkét testvérének ugyanott hullik a haja, és Édesanyámnak sem most kezdődött, csak mostanában egy kicsivel jobban látszik. De az övsömör biztos, hogy a legyengült immunrendszer miatt van, viszont szerencsére szépen múlik, napról napra halványabb.

A hasmenés viszont már nem olyan egyszerű, már régóta fennálló panasz, csak elhanyagolta, csak most, hogy az utóbbi időben ez egyre fokozódik, ment el orvoshoz. Csak az a baj, hogy a béltükrözésre is kell várni majdnem két hónapot.

2014. febr. 1. 16:22
 4/10 A kérdező kommentje:
És köszönöm a választ!
2014. febr. 1. 16:25
 5/10 anonim ***** válasza:

Remélem ne találnak semmi komoly problémát!

Ha bizonyos helyen ritkul a haj,ami a családban jellemző,akkor valószínűleg genetikai, gyakran van nőknél is férfias jellegű kopaszodás.

2014. febr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. febr. 1. 18:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! A foltszrű hajhullásvalamilyen belső gyulladásra is utalhat.A gyakori hasmenésnek bélgyulladás is lehet az oka.A kemo és sugárterápia nagyon legyengíti az immunrendszert, károsítja az ép sejteket is, ahogy Te is írtad és sokszor évek után jelentkeznek a problémák. Érdemes lenne gyógynövényekkel, természetes anyagokkal megerősíteni az immunrendszerét, rendbe hozni a hasmenését és még a csontjainak az állapotán, a fáradékonyságán is lehet javítani. Közvetlen ismeretségi körömben is nagyon jó tapasztalatok vannak velük.Jobbulást Anyukádnak!
2014. febr. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

00:35!

Én arra is gondolok, hogy a hasmenés, és a hajhullás is lehet egy azon probléma miatt, viszont ez a hajhullás, amint írtam is az előzőekben, nem vészes, csak én ijedtem meg. Egyébként én elsősorban Béres-cseppre gondoltam. Köszönöm a válaszodat!

2014. febr. 2. 13:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia!Valóban a hasmenésnek és a hajhullásnak is lehet közös oka, ahogy írtam pl a bélgyulladás.Azért ha nem is vészes a foltszerű hajhullás viszont oda kell rá figyelni, mert az oka az már komoly lehet, amit ki kell deríteni.Az egyik közeli ismerősnél volt pl, hogy egy egyforintos méretű foltban kihullott a haja.Az oka a szervezetben lévő gyulladás, gennyes góc volt.Én nem a Béres-cseppet fogyasztanám.Ha esetleg érdekel szívesen elküldök egy orvosi előadást, pár tapasztalatot emailben, hátha tudod hasznosítani.
2014. febr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jársz még erre? Mi a helyzet? Kíváncsi lennék, hogy alakult.
2016. ápr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!