Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Refluxom van? Fáj a torkom.

Jackson666 kérdése:

Refluxom van? Fáj a torkom.

Figyelt kérdés
hónapok óta fáj a torkom rekedtes elsőnek azthittem csak influenza de csak a torkom fájt szedtem strepsilst nem mult el mostanába savas a gyomrom régebben is néha de az elmult napokba elég komolyan égett a gyomrom és utánna néztem hogy a reflux is okozhat torokfájást mert a sav marhatja a torkot. most elég komolyan fáj a torkom mintha egy gombóc lenne a torkomba nehezebb a nyelés is tegnaptól elkezdtem szedni az emozul gyomornedv ellenálló kapszulát napi egyszemet valamelyest azért elmulitotta a gyomorsavat.akkor ez most valóban reflux mert a tünetek erre utalnak.másnak is volt vagy van ilyen elfog mulni?mivel orvosolható?
2014. febr. 15. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyon valószinű ,hogy refluxod van !Ugyanezek voltak a tüneteim ,amikor elmentem dokihoz,és ott nekem is kiderült . Éjjelre emeld meg a fejed , több párna tb .. A lényeg ,hogy a gyomorsav ne tudjon a nyelőcsőbe vissza folyni .Vacsorára ne egyél lédúsat pl .leves ,és sok folyadékot se se igyál már lefekvés előtt . Ja ,és étkezés lefekvés előtt olyan 3 órával legyen . Napi többszöri kis mennyiségű étkezés . A sok citrusféle ,kávé ,fekete tea stb fokozza a gyomorsavat ,tehát ezekkel mértéket kell tartani . Nekem ,mióta odafigyelek ,szinte nincsenek is tüneteim .
2014. febr. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
+ Olvasgass ilyen oldalakat ,sok hasznos infó van : [link]
2014. febr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
értem köszi a válaszokat :_D 23 vagyok de már ugy betegeskedem mint egy 70 éves öreg.. a torkom már szószerint kivan lukadva ugy fáj:_(..
2014. febr. 15. 19:28
 4/10 anonim ***** válasza:
gyomor tükrözéssel meg tudják állapítani, hogy reflux-e, és 6 hónap alatt gyógyszeresen kezelhető/ a gyomorszáj ujra zárni fog/
2014. febr. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
isten ments én nem megyek gyomor tükrözésre...
2014. febr. 15. 19:38
 6/10 anonim ***** válasza:

4 vagyok

akkor szenvedj tovább és olvass kommenteket, majd csak tényleg leszel 70 éves!

egyébként nekem csináltak és nem fájt. meggyógyultam.

2014. febr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az orvos/gégész sem kötelez gyomortükrözésre .Nekem sem kellett mennem .Gyógyszert kellett szednem,aminek hatására ha a tünetek csökkennek ,valószínűsíthető a reflux. Szedtem a gyógyszert ,ami jó volt .Ma már nem szedek semmit ,kicsit jobban odafigyelek és szinte eszembe sem jut ,hogy nekem refluxom van . Tök jól vagyok ,nincs semmi problémám . Nem voltam tükrözésen ,de ha valaki nagyon akar menni ,én nem beszélem rá .Valószínű én is elmennék ,ha azt érezném ,na már most tényleg indokolt ! De jelenleg köszi elvagyok nélküle :D .
2014. febr. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
* ... ha valaki nagyon akar menni ,én nem beszélem le
2014. febr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
kizárt dolog a gyomortükrözés.
2014. febr. 16. 17:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Oké,én megértem . :) Te dolgod !
2014. febr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!