Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Higanyos hőmérőn felszaladt a...

Higanyos hőmérőn felszaladt a csík a tetejéig, hogy lehetne csökkenteni?

Figyelt kérdés
Higanyos lázmérőnk van, van egy kis hőemelkedésem, gonoltam megmérem a lázam, de előtte főztem és még zsíros kézzel fogtam meg. Gondoltam lemosom már a lázmérőt, de a feje is vizes lett és mivel meleg vízbe mostam meg így felszaladt a higany benne majdnem a legtetejéig. Hogy lehetne lehűteni, hogy újra normális legyen?
2014. febr. 19. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Le kell rázni.
2014. febr. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hiába ráztam 5 percig sehova sem mozdult, vagy rosszul ráznám?

Nem vagyok túl tapasztalt ezekben a dolgokban. :)

2014. febr. 19. 09:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy megrepedt benne az a csík. Nem szabad 45fokos vízben mosni. Dobhatod a kukába ha lerázásra se megy le. Próbáld meg később lerázni, hátha.


Én is tönkretettem az uccsó higanyos lázmérőt, most már higanymentes hagyományos lázmérő van amit rohadt nehéz lerázni. Én beleszoktam azt rakni zokniba és megforgatom erősen, azonnal 36 alá megy.(olvastam a neten ezt a technikát)

2014. febr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát így nehéz elmagyarázni hogy rázd :)

Csuklóból kell, mondjuk úgy "rángató" mozdulatokkal. Mintha vizet akarnál lerázni az ujjaidról.

Hűtéstől nem megy le, úgy van kitalálva.

2014. febr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem megforgatom, megpörgetem*
2014. febr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!