Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cöliakiasoknak mindenképpen...

Cöliakiasoknak mindenképpen megkell fogadni dietetikust maszekba, vagy megpróbálhatom magam összeállítani az étrendlistám?

Figyelt kérdés
Mi van akkor ha valakinek nincs pénze rá?Mert ugyebár nem olcsó egy maszekot megfogadni és ez a betegség amúgy is viszi a pénzt rendesen,nembeszélve a gyógyszerekről sem..és a drága horrorisztikus árú kajáink!!
2014. febr. 19. 12:04
 1/5 BatorK válasza:
Én nem vagyok lisztérzékeny, de hasonló helyzetben megkérdeznék pár hasonló adottságú embert a saját étrendjéről. Aztán a biztonság kedvéért elmennék a normális orvosomhoz és megkérdezném, hogy mit szól hozzá (esetleg szakorvoshoz kérnék időpontot). Se végzettségem, se szaktudásom nincs a témában, de szerintem ez járható út. Lehet, hogy naiv vagyok, de szerintem ingyen is megoldható ez a dolog.
2014. febr. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Folyamatos orvosi ellenőrzés alatt állok,kezelésekre járok rendszeresen,szóval ezzel nincs gond,ők javasolták a megfogadott dietetikust,de a sok táppénz miatt éppenséggel örülök ha megélek, nem még maszek orvost fogadjak..
2014. febr. 24. 14:34
 3/5 A kérdező kommentje:
Végülis arra vagyok kíváncsi,hogy van-e olyan valaki,aki megfogadott maszek dietetikus nélkül is boldogul-e a diétájával egy ilyen betegségben...
2014. febr. 24. 14:35
 4/5 anonim válasza:

A kórházban mikor megállapították a betegséget, akkor mindenképp kellett volna kapnod egy tanácsadást és írásos tájékoztatót, ami elég ahhoz, hogy be tudd tartani egyedül is. Ez ingyenes.

Vannak a kórházak rendelőintézeteiben is ambuláns tanácsadások, ezek is ingyenesek. Minden infót megkapsz ott is, hogy meg tudd valósítani otthon a diétát.

2014. márc. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Okés,köszi!Utánajárok!
2014. márc. 6. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!