Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » IBS-esek! Milyen tüneteitek...

IBS-esek! Milyen tüneteitek vannak, és mi alapján diagnosztizáltak?

Figyelt kérdés

2014. febr. 24. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg tükrőzés után, ha minden mást ki lehet zárni. Engem nem tükrőztek, de az orvos mégis ezt a diagnozist adta. Széklet, vér stb. alapvizsgálatokon voltam és mivel nem talált semmit mondta, hogy valószínűleg ez van. Mondta, hogy elmehetek tükrőzésre, de nem tartja indokoltnak. Nekem hasmenéses tüneteim vannak, főleg stresszre és bizonyos ételeknél. Ezért fontos a diéta és a kevés stressz. Nekem változó néha egyáltalán nem zavar van, hogy minden honnan elkések, mert nem tudok elszabadulni a wcről. Nekem fájdalmaim nincsenek, de irtó kellemetlen betegség és sok mindenben korlátozza is az embert. (Én pl. reggel gyakran hasmenéses vagyok, ezért nem tudok olyan helyen dolgozni ami messze van a lakásomtól, mert ki tudja hányszor jönn rám a szapora a buszúton..)
2014. febr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a részletes választ! Jobbulást kívánok!

Ultrahang vizsgálaton nem találtak semmit, és a székletvér is negatív.

2014. febr. 24. 14:08
 3/3 anonim válasza:
Énis ugyan így vagyok . Általában a hasam sosem fáj. Néha rengeteget szellentek , aztán semmi, egy két havonta van egy hasmenésem . Nekem is azt nézték van-e vér a székletemben meg, ultrahang vérkép, ct, meg hogy éjjel nem-e izzadok. Mivel mindene negatív lett nem küldtek el kolonoszkópiára. De nekem is akkor ban leginkább ha idegeskedek. Ha nem figyelek rá mintha semmi bajom sem lenne.
2014. jún. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!