Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mostanában elég furán érzem...

Mostanában elég furán érzem magam. Mért? ( többi lent )

Figyelt kérdés

Szóval előre mondom voltam már orvosnál vele, de ő egyből pszichológushoz küldött volna, és én nem mentem és sajnos ennyiben maradt. Tehát hosszú és bonyodalmasnak fog tűnni lehet. 13 éves koromban el mentem hegyet mászni egy táborral, és rettentően meleg volt ( nem ért a nap) és 10 napra való túrazsák volt megpakolva ruhával stb. Mire felértünk egy hegytetőre mindenki el fáradt,de jól esett megpihenni. Mikor el jött a vacsora ideje, meg történt amit soha nem felejtek el fel álltam és mint akit "kikapcsoltak" magamnál voltam, de mégis nem volt valami oké. Nem bírtam megszólalni, zavart voltam... mondtam a vezetőknek, hogy nem jól vagyok, de nem tettek semmit. Azt hittem, hogy lehet belém ment egy kullancs és azért vagyok ilyen rosszul. 10 napon át így érezni magam durva volt, igazából olyan mintha egy normális emberből egy fogyatékos ember vált volna egyik percről a másikra. Ma már gondolok, arra, hogy lehet szélütést kaptam és csodával határos módon meg úsztam.

De akkor lehet, hogy a mai napig el szoktam kisebb hajszál erek pattanni?

Vagy mitől lehet ez a fura érzés?


21/L


2014. márc. 20. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is szoktam így érezni magam, de mindig betudom valaminek, sosem aggódtam rajta különösebben. Bár elhiszem, hogy zavar... Keress fel egy másik orvost, aztán addig keresgélj, amíg nem találsz olyat, aki nem egyből pszichológushoz küld, mikor nyilván nem lelki okok miatt kezdődött a rosszullét (gondolom írtad volna, ha akkoriban valami különös lelki állapotban lettél volna).
2014. márc. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jol gondolod, ez egy "mini stroke" is lehetett. Magyarul

mini agyverzes, vagy szelutes. Az agyverzes a nevevel ellentetben legtobbszor nem jar verzessel, hanem egy verrog zarhatja el a keringo ver utjat. A mini stroke a jellegebol fakadoan ugy is kialakulhat hogy az elszukult nyaki veroereken keresztul hirtelen nem jut eleg ver az agyba.

A lenyeg es a nagy kulonbseg az a mini agyverzes es a nagy agyverzes kozott, hogy az elobbi pillanatokig vagy csak nehany percig tart, de semmikeppen nem haladja meg a 24 orat a tuneteivel. Gyorsan jon es gyorsan megy, sok embernel nem is jar tunetekkel es szerencsere nem okoz maradando elhalast az agyban es karosodast - ellentetben egy komoly nagy agyverzessel.

Na most a gond ott lehet (kulonosen idosebbeknel, de gyakran szulo noknel is) hogy 1-2%-a az embereknel akik ilyen mini stroke-on esnek at 2-3 napon belul, 3-4%-nak 7 napon belul 11%-nak nehany honapon belul nagy agyverzes kovethezhet be a felmeresek szerint. A korod miatt Te nem vagy kozvetlen veszelyben, de ha tapasztalod gyakrabban az agyverzesre utalo tuneteket kisebb nagyobb mertekben, talalnod kell egy orvost aki komolyan vesz es elkuld CT-re, MRI-ra es X-ray is segithet.

A mini-stroke tuneteit egyebkent 27 masik betegseg vagy allapot is utanozhatja, tehat nem kell rogton panikba esni. Ezek olyan kezelhetoek is lehetnek mint migrane fejfajas, arc es homlokureg gyulladas, alacsony vagy magas cukorszint stb.stb.

2014. márc. 21. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Annyit meg a mini stroke gyors elmulasahoz, hogy az ezt kivalto verrog altalaban kicsi es gyorsan felbomlik, tobbnyire a szervezetben zajlo reakciok hatasara is.

Ha viszont az elmeszesedett Carotid Artery az okozoja, akkor gyakran csak mutet segit.

2014. márc. 21. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a hasznos infókat.
2014. márc. 21. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!