Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vakbélgyulladásom van? Nincs...

Vakbélgyulladásom van? Nincs lázam, nincsenek fájdalmaim, nincs hasmenésem, nem hányok.

Figyelt kérdés
18-án voltam hasi CT vizsgálaton. 21-én elvittem a leletet a háziorvosomhoz, aki közölte, hogy vakbélgyulladásom van a CT lelet szerint, és mentővel kórházba küldött. Tapenoltak, vért vettek, infúziót adtak, hasi ultrahangos vizsgálatot végeztek. Végül egy sebész jött, akivel összevesztem azon, hogy nincs semmi panaszom, sértődötten távozott, én meg saját felelősségemre hazajöttem. Most akkor mi van?

2014. márc. 23. 07:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden esetben lehet tipikus panaszokat észlelni,ez igaz egyéb más betegségekre is. A CT egy nagyon pontos képet ad,ha az kimutatta a vakbélgyulladást,akkor el kell fogadni. De egy vakbélgyulladást nem műtenek meg minden esetben. Néha jegelik és kórházban tartják a beteget megfigyelésre. Egyébként a hasi CT-t valami miatt megcsinálták,tehát van valami panaszod.
2014. márc. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Sebészorvostól tudom, hogy a "vakbélgyulladás"-ként diagnosztizált esetek fele valójában nem vakbélgyulladás, hanem a lágyéktáji nyirokcsomók "izgalma", vagyis a sebészi beavatkozás többnyire felesleges.
2014. márc. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen,a panaszok sok másra is utalhatnak,de a CT eredménye nem!
2014. márc. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A hasi CT-t azért csinálták, mert egy korábbi ultrahangos vizsgálat alapján rosszindulatú daganatra gyanakodtak leginkább a májamban. Az utolsó UH vizsgálatot végző főorvos szerint "lehet" appendicitis, lehet más, ezt döntötte volna el a sebész tapenolással.
2014. márc. 23. 07:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Az biztos,hogy a CT valami elváltozást mutat a vakbelednél. Remélhetőleg "csak" egy gyulladás,de jó lenne alaposan utánajárni.
2014. márc. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Őszintén, ha neked lennék, én simán kivetetném a vakbelet. Egyrészt, nem vállalnám a kockázatot, hogy esetleg mégis az. Másrészt, a vakbél úgysem "kell". Előbb-utóbb az emberek nagy %-ának kijön a vakbélgyulladás, és lehetne rosszabb pillanatban, váratlanul. Akkor inkább vegyék ki most és soha többet nem kell aggódnod miatta.
2014. márc. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem se volt egyik sem,hirtelen jött az erős hasfájás,ügyelet kórház,majd műtét,és mint kiderült nekem perforált volt a vakbelem+hashártyagyulladást is kaptam. A dokik is csodálkoztak rajta,mert elég hirtelen jött és lázam se volt,semmi.
2014. máj. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!