Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vakbél gyulladásom van?

Ronaldo99 kérdése:

Vakbél gyulladásom van?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Körülbelül 1,5 évvel ezelőtt azt mondta a háziorvosom, hogy vakbél gyanus vagyok. Beküldtek sebészetre, egy arab doki vizsgált, adtak egy infúziót, és jobban lettem. Azt mondta, hogy x ételre felfújódok. Most múltkor volt a jobb oldalon egy kis kitüremkedésem, kézzel tapintható volt, akkor is bementünk, azt mondta ugyanaz az arab doki, hogy nincs sérvem, se vakbelem. Menjek el vérvételre. Véreredményem jó volt, nem mutatott ki gyulladást, de azért anyummal elmentünk ultrahangra, amin azt mondták hogy nyirokcsomó gyulladásom van, ami összekeverendő a vakbéllel. Most ugyan ezt érzem, ha nyomom a hasam erősebben, akkor sem érzek fájdalmat, csak hányingerem volt enyhén, kicsit ráz a hideg, nem nagyon. Étvágyam van, jó a közérzetem, csak nagyon ideges vagyok már, hogy ne legyen ennek a vége vakbél műtét. :(
2014. márc. 25. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:
nekem magas lázam volt, emiatt rázott a hideg, fájt,görcsölt a hasam jobb oldala, nagyon rosszul voltam, csak feküdni bírtam. Kórházban vizsgáltak, kaptam görcsoldókat, mondták,hogy sajnos nehéz eldönteni,hogy nyirokcsomó gyulladás (amit elég gyógyszerrel kezelni), vagy vakbélgyulladás amit műteni kell. Az egyik orvos nem akart műteni, a másik erősködöt,hogy kell, végül megműtöttek, a vakbelem nem volt begyulladva,de kivették,hogy ha legközelebb ilyen panaszom lenne ne legyen ugyanez.
2014. márc. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Annyira cukik vagytok :) Azt ugye tudjátok, hogy a vakbél is egy nyirokszerv? Tehát ha nyirokcsomó gyulladásról vagy vakbélgyulladásról beszéltek, az ugyanaz.

Egyébként míg nem okoz tüneteket addig nincs gond. Szerintem a kérdező tünetei nagyrészt inkább pszichés eredetűek, ami az előzményeket nézve teljesen jogos.

Diétázz kicsit és próbálj megnyugodni. Ha erősödnek a panaszok akkor pedig irány a sebészet.

2014. márc. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szerintem jó úton járunk. Lehet én is kicsit ezt beképzeltem magamnak. A fájdalmak nem fokozódtak erősebbé tovább sem, inkább enyhültek. Étvágyam is normális, székletem is, szerintem nincs gáz.
2014. márc. 29. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!