Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vajon cukorbeteg vagyok?

Newen kérdése:

Vajon cukorbeteg vagyok?

Figyelt kérdés
megfigyeltem magamon ,hogyha rendesen táplálkozom és nem eszek cukrot akkor semmihez sincs energiám és depressziós vagyok (bezárkózom napokig) de amint cukorhoz jutok nagy mennyiségben akkor megváltozik a hangulatom, jobban tudok koncentrálni és a tanulás is jobban megy. Ez odáig jutott hogy heti fél kiló karamellás cukorra van szükségem. Ez a cukorbetegség tünete és ha nem akkor mi ez? vagy normális?

2014. ápr. 1. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Pszichikai függőség.

Ha aggódsz, hogy cukorbeteg vagy, akkor menj el általános dokihoz, kérj egy vérképet, vagy csináltass vércukorszint mérést. Ennyire egyszerű. De amit leírtál, az inkább függőség, mint cukorbetegség....

2014. ápr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez minden,csak nem a cukorbetegség tünete.

Én világéletemben alig ettem édeset, mégis cukorbeteg lettem.

2014. ápr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért tudsz jobban koncentrálni és tanulni, ha cukros ételt fogyasztottál, mert az agyad energiáját a szénhidrát szolgáltatja. Szóval ez teljesen normális, minden embernél így van, ettől még nem leszel cukorbeteg. Persze, ha mértéktelenül tömöd magadba emiatt az édességet, akkor már nagyobb a valószínűsége, de ehhez évek, évtizedek kellenek.
2014. ápr. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Cukorbetegekről kérdeznék?

Egy dolgozathoz kellenének a következő témák kifejtése és leírása: cukorbetegség tünetei, kezelése és étrend. A netről nem írhatom ki, mert megnézik a wikipédiát stb. Ide leírnátok saját szavatokkal hogy mit esztek, hogy kezelitek magatokat és milyen tünetek jelentkeznek? Köszi!

Mitől függ, hogy egy cukorbeteg injekciós vagy gyógyszeres inzulint kap-e?

Gondolom a betegség súlyosságától, hogy 1-es vagy 2-es típusú-e, de konkrétan milyen vércukor és inzulin értékek mellett állapítják meg, hogy 1es vagy 2es-e?

Ha este méretem meg a cukrom, akkor is ki fogja mutatni ha baj van?

Az egyik ismerőm aki cukros csak este ér rá, és én át akarok menni hogy megéressem a cukrom, ugyan is arra gyanakszunk hogy cukorbeteg vagyok. De azzal tisztában vagyok, hogy nem mindegy hogy mikor mérjük. Evés előtt/után stb. Szóval ha este szándékozom méretni, akkor...

Lehetek cukorbeteg?

Rettenetesen viszket a bőrőm, már legalább egy hónapja. Legjobban a vádlim, a lábfejem és a belső combom, de gyakran a hátam, a hasam és a karom is! Volt már hogy véresre vakartam magam. Valamint alvászavaraim is lettek. Nem tudok aludni, gyakran felébredek. Többet...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!