Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Orr fül gégészeten el lehet...

Orr fül gégészeten el lehet kapni betegséget várakozás közben?

Figyelt kérdés

Vizsgálatra kell mennem pár nap múlva és semmit nem szeretnék összeszedni...

Ciki lenne szájmaszkot feltenni? Ti vennétek fel a helyemben?Immunrendszerem nulla.Ja mindig rengetegen vannak



#influenza #szájmaszk #fertőzés betegség
2014. ápr. 2. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Kábé annyira kapsz el ott bármi betegséget, mint a metrón, buszon, villamoson, mekiben, suliban, munkahelyen.

Én 42 éves vagyok, sokszor voltam orr-fül-gégészeten, de soha nem betegedtem meg ott.


Ha te ennyire majrézol, akkor neked mindenhol szájmaszkot kéne viselned.

2014. ápr. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elvileg MINDENHOL el lehet kapni fertözést, az utcán is.


A szájmaszk enyhén szólva is túlzás, ez a félelem már beteges. Ha rossz az immunrendszered, annak éppen EZ lehet az oka (kivéve ha pl AIDS-es vagy)

2014. ápr. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát én speciel már kaptam el fertőzést orvosi váróban, most nem emlékszem, hogy a körzetinél vagy fülorrgégén is. Valóban elkaphatsz tömegközlekedésben vagy máshol is valamit, ahol sok ember van, viszont előzőek elfelejtik azt, hogy az orvosnál azért lényegesen nagyobb a betegek egyedsűrűsége, mint egy átlag tömegben.

Ha valóban gond van az immunrendszereddel (kedves előzőnek üzenném, hogy ez sok mindentől lehet, nekem például egy Epstein-Barr vírus okozta mononukleózis, vagy ismert nevén "csókbetegség" okozta, hogy lement a neutrofil granulocita számom alig kétszáz fölé (és 1000 fölöttől biztonságos emberek között!) és három hétig voltam kórházban elkülönítve csak emiatt, hogy ne szerezzek be más fertőzést és bizony szájmaszkban kellett közlekedni, ha vizsgálatra mentem vagy ha hozzám jött be nővér vagy valaki), szóval ha rossz állapotban van az immunrendszered, akkor inkább legyen "ciki" a szájmaszk, mint hogy összeszedj valamit.

2014. ápr. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én szájmaszkban megyek ilyen helyekre, mert nincs lépem és kemoterápia miatt nem jó az immunrendszerem, nem látszik rajtam, hogy súlyos beteg voltam, néha beszólnak, meg bunkóznak a maszk miatt (magyar vírtus), de általában sokkal figyelmesebbek, sima maszkkal is sokkal kevésbé kaptam el betegségeket


tömegközlekedésen fertőződik meg a legtöbb ember, evvel összehasonlítani az orvosi várót nem arra utal, hogy veszélytelen az orvosnál várni


amúgy kicsit nagyobb az esély a váróban elkapni, ha nincs szellőztetés, mert sokkal nagyobb az esély arra, hogy fertöző beteggel kerülsz kapcsolatba


várni az orvosnál, sokkal több idő a betegek között, mint dolgozni velük


vizsgálni, egy beteget szoktak egyszerre és kv 5-20 percig, várni mes sok beteg közt kell sokszor pár órát is

2014. ápr. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
felnőttként azon gondolkozni, hogy ciki egy szájmaszk az kicsit fura, bár magyarország elég korlátol emiatt érthető talán
2014. ápr. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!