Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ízületi gyulladás fiatalon?...

Ízületi gyulladás fiatalon? Mit tegyek még?

Figyelt kérdés

nem tudom, hogy mit tegyek, tanácstalan és elkeseredett vagyok..

kb három éve vannak ízületi problémáim, láb- és kézdagadással kezdődött, láz, hirelen fogyás.. majd szedtem gyógyszereket, utána jobb lett.. de szinte minden második hónapban előjött valmilyen ízületi panasz, mostmár az elmult fél évben mindenem fáj, alig alszok, lázas vagyok sokszor. kaptam szteroidot a dokitól, meg elküldött egy nagyobb tudós orvoshoz, ráadásul magánrendelésre mentem hogy gyorsabb legyen a dolog (gyerekvállalás miatt is). szerinte hagyjam abba a gyógyszereket, majd elfog minden mulni valamennyire, mert ez egy autoimmun betegség.. már nem szedek semmit, de alig alszok már megint, fáj a lábam, combom, hátam, kezem, mindenem.. lázam nem volt azóta, de sok mindent nem tudok megcsinálni fizikailag, ha kb 10 percnél tovább ülök egyhelyben már alig tudok felkelni, reggelente kell kb másfél óra mire normálisabban tudok mozogni. nem látványos a duzzanat csak néha-néha, inkább a fájdalom a rossz és hogy sok minent nem tudok megcsinálni. mit tegyek? menjek megint dokihoz hogy valamit kezdjekenk velem? vagy várjak és várjak? tanácstalan vagyok... volt valaki hasonló helyzetben? tapasztalat, vélemény? köszi szépen a válaszokat.. 27/N


2014. ápr. 7. 07:41
 1/2 anonim ***** válasza:
13 éves korom óta járok az Orfi-ba, sok féle gyógyszert, terápiát kiprobàltam de nem sok sikerrel. Bele törödtem, ez van. Szerintem mivel naladz nem annyira súlyos a dolog, nézz utána milyen lehetőségeid vannak.
2014. ápr. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 20 éves korom óta van sokízületi gyulladásom. 8 évig szenvedtem vele, az ORFI-ban feküdtem 2 hetet, de Trexánon kívül mást nem adtak és én is csak szenvedtem, szörnyű volt. Majd 2 és fél éve eljutottam egy biológiai terápiás centrumba, csak néhány van belőle az országban. Ott az orvos olyan szinten leteremtett, hogy miért nem mentem eddig hozzájuk, pár hét múlva befektetett. Vizsgálgattak valamint minden nap kaptam kezeléseket, majd behívott az orvos és elmondta, hogy mivel egyértelműen rheumatoid arthritisem van kapni fogok egy Enbrel nevű injekciót amit hetente kell magamnak beadnom, amíg beteg vagyok, tehát valószínűleg amíg élek. Nagyon megijedtem, mert rettegtem a tűtől, de szerencsére abszolut nem fáj. Ez a szer egy csoda, azóta ha néha van is, de csak mninmális fájdalom, de az is csak 1-2 ízületben. Van még 2 féle ilyen injekció, de azoknak nem tudom a nevét, keresd ki a neten a hozzád legközelebb eső biológiai terápiás centrumot, ott segíteni fognak, ha pedig lenne még kérdésed, írj nyugodtan privátban is :)
2014. máj. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!