Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Beteg vagyok? Vagy ez csak a...

Beteg vagyok? Vagy ez csak a fejlődő szervezetem miatt van?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, és az utóbbi időben azt tapasztaltam, hogy rendkívül sok folyadékot iszok, ennek következtében sokat járok wc-re. Mikor ezt megemlítettem a szüleimnek, megijedtek, hogy nem-e vagyok cukorbeteg, mert hajlamos lennék rá genetikailag. Utána néztem az interneten és annyira megijedtem, hogy tesztcsíkot vetettem anyukámmal a gyógyszertárban. Mikor elvégeztük a tesztet (vizeletmintával), a csík nem mutatott ki semmit, max. egy kis fajsúly eltérést. Én ekkor sem voltam megnyugodva, így elmentem vér-,vizeletvizsgálatra. Az eredményem teljesen rendben volt, semmi elváltozást nem mutatott, így végleg megnyugodtam, hogy nincs cukorbetegségem. Pedig megkérdeztem az osztályfőnökömet is, és azt mondta, hogy nem is illene nekem cukorbetegnek lenni, mert helyesen táplálkozom, és már több, mint 10 éve ritmikus gimnasztikázok, ami sok mozgást jelent. Az eredményeket elvittem a háziorvosomhoz, aki annyival zárta le az ügyet, hogy mindenkinek ennyit kéne inni, helyesen cselekszem. Szerintem ez nem igaz: Eddig is rendes mértékben ittam, de az utóbbi időben a dupláját iszom! Mi lehet a baj? Beteg vagyok?Vagy ez teljesen normális?

2014. ápr. 7. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Az ofőd hülyeséget mondott, én világéletemben sportoltam, kb. semmi édeset nem ettem, normálisan táplálkoztam, mégis cukorbeteg lettem. I.-es típusú nem függ a táplálkozástól!

De ha jó a leleted, akkor nem vagy az. Mennyi az a sok ivás?

2014. ápr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Imola Ágnes ***** válasza:
Valamilyen étrendváltozás? Sok étel "kéri maga után a vizet". Lehet az idő miatt egy enyhe felfázás is.
2014. ápr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mennyi az a sok folyadék?
2014. ápr. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Lehet, hogy az étrendem miatt van, mivel elkezdtem fogyókúrázni, és már nem eszek rendes kenyeret, hanem helyette abonett kenyeret fogyasztok. (170cm-60kg.)Viszont lehet szerintem felfázás is, mivel 2 héttel ezelőtt volt egy nagyon nagy zuhé, és nem volt esernyőm, sem kabátom. A folyadék fogyasztásom régen 1-2 liter volt, most pedig 2-3, rossz esetben 3,5liter.
2014. ápr. 7. 15:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez a folyadékfogyasztás teljesen normális, tényleg ennyit kellene innod. A rossz dolog benne, hogy sokat pisilsz, a jó, hogy nem fogsz kiszáradni, a bélműködésed is rendben lesz, hidratált leszel, és a bőröd sem lesz csúnya. Csak így tovább! :)
2014. ápr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2-3 liter víz egyáltalán nem sok, főleg hogy sportolsz.

Cukorbetegek napi 5-6 liter vizet isznak.

2014. ápr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!