Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elkaphattam a "csókbetegséget"?

Elkaphattam a "csókbetegséget"?

Figyelt kérdés
Ha szombaton csókolóztam a barátommal akinek "csókbetegsége" van (nem tőlem kapta el),akkor én elkaphattam? Ha igen akkor mikorra fog kialakulni a betegség? Mikor jelentkeznek a tünetek?

2014. ápr. 8. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
igen van rá esély. a lappangási idö 4-6 hét.
2014. ápr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azt hittem, ez valami vicc. De megkerestem a google-ban és tényleg van ilyen :)

Lehet, hogy már nekem is volt :S csak azt hittem, valami megfázás :D

Azt írják, hogy 7-49 nap a lappangási idő.

2014. ápr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ha csak nem most jõttetek össze, vagy nem csal fûvel fával, akkor bizony tõled kapta... a legtõbb ember teljesen tünetmentesen átvészeli ovis korban, csak felnõtt korban vannak durva tünetei... felnöttként már szinte csak sok nyálcserével lehet elkapni olyantól aki át esett már rajta, így hordozza a vírust... Tehát valószínûleg õ kapta tõled...
2014. ápr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az emberek 95% fertőzött, valószínű, hogy már régen átestél a fertőzésen, tök könnyű elkapni
2014. ápr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Biztos,hogy nem tőlem kapta el mert több,mint fél éve együtt vagyunk és ha nekem lenne akkor már az elején átadtam volna neki.nem?
2014. ápr. 8. 13:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy azért csak most jött ki rajta, mert most valamiért gyengébb az immunrendszere.

Meg nem is biztos, hogy csókbetegség. Orvos állapította meg?

2014. ápr. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem hülyeségbõl csókbetegség a gúnyneve, ha biztos vagy benne, hogy nem tõled kapta, akkor más lánnyal is vívott csókcsatát mostanában, de sokkal valószînûbb, amit az elõzõ ír, hogy most volt gyengébb az immunrendszer, vagy mostanában toltatok elõször olyan mennyiségû nyálat egymás szájába, hogy át tudott jutni a fertõzéshez elegendõ.
2014. ápr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
orvos mondta,ugyhogy az..
2014. ápr. 8. 15:23
 9/9 anonim ***** válasza:

szerológiai úton lehet kideríteni, az IgM szintjéből, de kb. mindenki átesik ezen a fertőzésen, nagyon ritka a súlyos szövődmény


nekem a limfómámat nézték mononukleózisnak, az orvosok nem tévedhetetlenek

2014. ápr. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!