Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan lehet eljutni neurológi...

Hogyan lehet eljutni neurológiai kivizsgálásra anélkül, hogy bemennék a háziorvoshoz beutalóért?

Figyelt kérdés
A problémám a múltba tekint vissza. Szinte 1 éve egyfolytában betegségre utaló panaszok érnek. Olykor erősebben vannak jelen a tünetek,máskor nem annyira. 1 éve szédelgek,fellépnek émelygések,elkapnak rosszullétek. Most az utóbbi időben gyengének érzem magam. Gyengeséget érzek a lábaimban,végtagjaimban,szédelgek úgy érzem fáradtabb vagyok,nincs kedvem csinálni szinte semmit. Azt tudni kell,hogy az utóbbi hónapokban kivizsgálás során estem túl. Nem egyszer vettek tőlem vért,még irányított vérvételen is voltam. Tehát nem általános,hanem valamely szervet/szerveket nézik. Kardiológustól kezdve,belgyógyász vizsgálatok. Nem sorolnám fel mindet. Számomra hihetetlen módon,sehol nem találtak negatív dolgokat. Egyszerűen nem tudom elhinni,mert érzem,hogy van valami bajom. Most kitaláltam magamtól,hogy talán Sclerosis Multiplexem van. A tünetek stimmelnek,talán nem vették észre az orvosok. Na most igaz neurológusnál már voltam,csináltak MRI felvételt az agyamról. Mondanom sem kell,hogy az is negatív lett. Azonban ennek már 2-3 éve. Azóta simán kialakulhatott a Sclerosis nálam. Nem akarok már bemenni a háziorvoshoz,mert már annyiszor voltam nála,hogy mondta is,hogy milyen sokszor járok hozzá. Ráadásul mondta már azt is,hogy ő már nem tud velem mit kezdeni. Most elhatároztam,hogy újra végig megyek a vizsgálatokon,amíg nem találnak valamit. Egyébként azt mondták,hogy nálam mentálisan vannak a tünetek. Tehát nem fizikai. Nem tudom egyszerűen elhinni. És nem is tudok beletörődni.

2014. ápr. 20. 19:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Sőt volt olyan is,hogy egyenesen a sürgősségire mentem be a panaszaimmal,mert hirtelen még rosszabbul lettem. Vért vettek,megvizsgáltak,sehol semmi negatívat nem találtak.
2014. ápr. 20. 19:21
 2/9 anonim ***** válasza:
Tényleg vannak esetek, mikor nem vesznek észre valami betegséget, de ez a ritkább. Én a helyedben, egy betegség teljes tudatában is inkább megpróbálnám a másik utat. Mert ugye azt mondják, hogy mentális eredetű a baj. Ez azért nem árthat, mert ha a közérzeteden javít, az még mindig jót tesz a betegségednek is, márha van. Ha meg nincs, meggyógyulsz teljesen, és nem kell feleslegesen orvoshoz járkálnod kivizsgálásokra. A betegségtudat, ami a legjobban padlóraküldi az embert. Betegen is lehet jól az ember, és egészségesen rosszul...
2014. ápr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Magánúton mehetsz neurológiai kivizsgálásra, ha leperkálod a pénzt. Másként nem.


De valószínűleg tényleg a fejedben van a gond. Régebben én is ilyen voltam, mindig volt valami bajom, amiről tényleg komolyan el is hittem, hogy baj. De aztán rájöttem, hogy az apró kis szédülések, vagy a mellkasfájás, vagy a hasfájás másoknál is ugyanígy előfordul, csak ők nem pánikolnak rá... Elkezdtem ezt csinálni, és tényleg, a legtöbb ilyen dolog elmúlik 1-2 hét alatt. Ennyi. Nekem a fejemben volt a gond.

2014. ápr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Abszolút túlspirázod a dolgokat! A panaszaid már régóta megvannak,tehát nem újkeletű dolog. A kivizsgálás abszolút kiterjedt SM IS irányába. Ha lenne kimutatta volna. Nem ártana felkeresned egy pszichiátert,mert te fogod beteggé tenni magad!
2014. ápr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De ezt a Sclerosis Multiplex betegséget én gondolom,hogy van. Ilyenre még nem vizsgáltak ki. Vérvételből nem lehet kimutatni. Egyedül neurológiai vizsgálatok mutatják ki. De ott is 2-3 éve voltam. Azóta simán kialakulhat. Minden egybevág. 21 éves vagyok. 20-30 éves kornál szoktak jelentkezni a betegség tünetei. Fáradékonyság,gyengeségérzet,szédelgés. Mind megvan nálam is. De nem akarok beállítani az orvoshoz úgy,hogy valószínűleg tudom,hogy mi a bajom. Valószínűleg elküldene a fenébe.
2014. ápr. 20. 19:58
 6/9 A kérdező kommentje:
Meg aztán az is elég szomorúlenne,hogy ha nekem kéne rájönnöm,hogy mi a bajom közel 1-1,5 év elteltével.
2014. ápr. 20. 19:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért voltál akkor neurológusnál,ha nem voltak panaszaid? Vagy már akkor kezdődtek?
2014. ápr. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincsen semmiféle sclerosis multiplexed, de ha ennyire ragaszkodsz hozzá, akkor perkáld le a nagy pénzt, és menj el MRI-re magad. Vagy állj a háziorvosod elé. Ez a két lehetőséged van, tényleg nincs más.
2014. ápr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azért voltam neurológusnál akkor,mert szédüléses panaszaim voltak és kicsit fájt a fejem is. Elmentem egy magánrendelésre ott a doktornő elvégzett pár vizsgálatot és elküldött MR felvételre. Ott mikor kész volt a vizsgálat ráírták,hogy nem látható semmi kóros elváltozás vagy valami ilyesmit. CD-n megkaptam a felvételeket,akár itthon is megtudom nézni az agyam. Szó szerint annyi eszem van,amennyi látszik.:)
2014. ápr. 20. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!