Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kislányomnak bal oldali bell...

Kislányomnak bal oldali bell fele arcidegbénulása van. Hallott már valaki arcideg pótlásról? Ha igen hol?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 28. 16:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Idegeket nem lehet pótolni, maximum fizikoterápiával lehet serkenteni a működését. A bell paresis egyébként idővel magától is elmúlhat.
2014. ápr. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajnos neki nem mulik el, mert daganat miatt alakult ki :(
2014. ápr. 28. 17:12
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha a daganat elmúlik vagy visszahúzódik akkor elmúlhat.

Ismertem olyan kisfiút akinek miután inaktív lett a tumora elmúlt a paresis is.

2014. ápr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jajj de jó ezt hallani! Remélem a pici kislányomnak is miutan eltűnik a daganat, újra kétoldalú lesz a mosolya! Ugyanis tavaly október vége óta nem használja, viszont nagyon sokat javult már a bal oldali szemöldök mozgása, az orr felhúzása és a szemhéjának a lecsukódása alvás közben. Ezek után meg már főleg csak reménykedni tudok, hogy két oldalú lesz a nosolya, miután eltűnik a daganat.
2014. ápr. 28. 20:39
 5/12 anonim ***** válasza:

Milyen daganatról van szó?

Ha műtötték pl. akkor szinte biztos hogy magától nem fog visszanőni, regenerálódni az ideg. Sajna Magyarországon nem nagyon vannak ilyen perifériás idegi beavatkozások, de a Budapesti Honvédkorházban tudtommal csinálnak ilyen és ehhez hasonló ideg anasztomózis műtéteket. (Pont arcidegről hallottam , hogy csináltak ott ideg varratot is).

2014. ápr. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Egy hosszabb uzit irtam privatban. Kerlek nezd majd es.


Tovabbiakban szeretnem hogyha barki tud meg olyan korhazt, ahol vegeznek arcideg potlasos beavatkozast, az irjon. A hely nem szamit legyen az kulfold is. Koszonom a segitsegeteket.

2014. ápr. 30. 10:38
 7/12 anonim válasza:
Szia nem igen kell pótolni szerintem, nekem 2x volt már jobb és bal oldalon kb 5 év különbséggel másodszorra már a jelekből tudtam mi következik mert először a nyelv ízlelő része bénul meg tehát mindent olyan zsírosnak éreztem. Mivel ez már másik háziorvos nem hitt nekem így újra 0-árol kellet az arcizmaimat felépíteni mire a gyulladás lemegy sajna az arcizmok elhalnak ez sok idő mire helyrejön kap majd gyógyszert és fizikoterápia (gyenge áramos kezelés) sajna így is sok idő kb 1 hónap a gyógyulás jó esetben.
2014. ápr. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A gyógyszeres kezelésen és a fizikoterápián sajnos már rég túl vagyunk,mivel egy rossz indulatú daganat miatt 2013.10.28.-a óta van a kislányomnak bal oldali arcidegbénulása. Úgyhogy tudjuk milyen a fizikoterápia és azóta sajnos sok mindent átéltünk és megtudtunk.
2014. máj. 1. 22:04
 9/12 A kérdező kommentje:
Úgyhogy sajnos ezt nem egy huzat okozta, amit egy vagy két hónapos fizikoval helyre lehet hozni. Az elején mi is ezt hittük és csak vártunk vártunk, de mind hiába voltak a fizikoterápiák, a daganat nem engedte a kis arcát meggyógyulni.
2014. máj. 1. 22:09
 10/12 anonim válasza:
Amíg a daganat megvan addig nem is fog az arca helyre jönni sajnos, a huzatos dolognál is csak akkor gyógyul ha a fülgyulladás lehúzódott az idegről.
2014. máj. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!