Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyogyszerfüggő lennék ahogy...

Gyogyszerfüggő lennék ahogy az orvosom mondta és a párom?

Figyelt kérdés

Sokszor én is ugy érzem.

2003 ota kezelnek depresszioval külömböző formàkban.

Voltam drogoktol függö lelkileg sajnos majd az meledt gyogyszerekkel tömtem magam.. sajnàlatos modon.

Rengeteg gyogyzser kaptam dormikum. Rexetin.stb ezeket abbahagytam mert undorom lett ledetdtem a drogokat alkoholt.

Ez 2003 ota töbször előfordult.

Most ujjab probàlkozàson vagyok lamolepet kaptam bipolàris zavarra szuicid hajlamra melle frontint szedek 0.25 et ez gyenge ahoz képest amikor rivotrilt 3 val szedtem be a 2 mg.bol

A gondom az hogy mindig kell valami amit hasznàlok.

Mondjuk mÁr mérteket tartok az elöirások szerint szedem a gyogyszereket..

Függő lennék vagy ezt hogyan nevezik erről meg senkivel nem beszélgettem mert kényes téma.

Jo este ellazulni egy picit mert nagyon nehezen alszom kell valami ami ugymond lelazit. Létezik visszaeső függőség? Persze tudom hogy rajtam mulik nem is akRok semmit inni stb de félek hogy elfogy a gyogyszerem vagy ilyesmi.


2014. máj. 1. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha gyógyszert szedsz, akkor gyógyszerfüggő vagy.


Egy kérdés van véleményem szerint: ki akarsz tisztulni, vagy így maradsz?

2014. máj. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hàt mivel bipolàris zavarra szedek most ezert ha elhagyom félek mi lesz...

Nem szeretném elhagyni félek a kovetkezményektöl

Mi lesz ha nem irjàk fel többet stb ugy érzem a gyogyszernélkül semmi értelme

Ezt okozhatja mondjuk a depressziom is

2014. máj. 1. 15:49
 3/11 A kérdező kommentje:

Szoval szernintem egyfalyta lelki függöség ez nàlam jó lazànak lenni nem stresszelni görcsölni mindenen persze erre is kapom öket.

Csak attol tartok hogy àtesem megint a ló tulsó oldalàra ami màr töbször elöfordult :(

Amugy 26 éves vagyok elég rossz gyerekkorom volt sajna anyuék elvàltak nem talàltam a helyem sehol...

MAjd a lehető legrosszabba menekültem és sorra jöttek a dolgok :(

Jelenleg is egy mentàlisan elnyomott kapcsolTban élek a pàrom iszik le .... stb szoval nem egyszerü igy megszabadulnom a függöségemtöl...

2014. máj. 1. 16:01
 4/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó bekezdésed kicsit gyanús függőségre.

Ha nem az előírás szerint módon (adag, gyakoriság, ok ) szeded be a felírt gyógyszeredet, az visszaélés / függőség kategória.

A mentális betegségekre a gyógyszer mellett / helyett létezik pszichoterápia. Menj vissza a dokidhoz, és keressetek ilyesmit is.

2014. máj. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az itélkezés nélküli vàlaszokat..

Jàrok pszihoteràpiàra is de ugy érzem nem az igazi problémàkat tàrjuk fel..

Mondjuk ez kirendelték mellém, tehàt tàmogatott àllamilag

Most elöirtak szerint szedem a gyogyszereim..de sokat gondolkoztam szerintem nem tudnék meglenni nélkülük sajnos.....

2014. máj. 5. 11:08
 6/11 A kérdező kommentje:
Bàr nagyon jó lenne valakivel komolyabban beszélgetnem a dolgokrol hogy vajon mitöl lehetnek ezek a bajok nàlam...
2014. máj. 5. 11:11
 7/11 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek és ez nem fog megnyugtatni, de mégis jobb tisztában lenni bizonyos dolgokkal.


Sokak élnek problémákkal, betegségekkel.. még a világunk is olyan, hogy nagyon könnyű megbetegedni (testileg, lelkileg/pszichésen)


Erre a betegségipar felkínálja a mérgeit, drogokat, a te gyógyszereidet is.


Nem céljuk hogy te jól legyél. Te nem vagy jól. Az a céljuk, hogy mérgezzenek és függővé tegyenek. Írtam: "még a világunk is olyan, hogy nagyon könnyű megbetegedni" azért mert direkt ezt akarják elérni. A gyógyszerekkel is.


Úgy érzed szükséged van a gyógyszerekre? Nem vagy ezzel egyedül. Kiszolgáltatott helyzetben akarnak tartani, sikerült. Vagy küzdesz ez ellen, bátran és határozottan, vagy élsz úgy ahogy eltervezték számodra. Egyik sem rossz döntés. Mindkét útnak vannak nehézségei, hátrányai és előnyei vagy látszólagos előnyei.


A gyógyszeres útnak leginkább látszólagos előnyei vannak, és rejtett hátrányai, de könnyebb.


Mint ahogyan könnyebb elnyomott kapcsolatban maradni, mint véget vetni neki és talpra állni.


Mindig a mi választásunk.. csak sajnos elzárják előlünk az erőt, hogy választhassunk mást. Egy pszichés beteg embernek nincs könnyű dolga, mert segítségre van szüksége, és az egyetlen 'segítség' látszólag a gyógyszer (ami persze csapda). Hogy másszon ki belőle?


Itt a másik lényeg: Nem mászhat ki mindenki. Ezért írtam, hogy nem rossz döntés a gyógyszerfüggés mellett dönteni sem. Ma olyan háború van, amit megint csak nem nyerhet meg mindenki. Vannak áldozatok, nap mint nap. Ez egy csendes háború, na de Ukrajnában nem voltak mostanában áldozatok? A Világháborúban nem voltak áldozatok? Ma, Magyarországon és a világ nagy részén csendes háború zajlik, emberek 'lelkéért', egészségéért, azért hogy adósrabszolgaként élünk-e vagy kiutat találunk a függőségek alól. Minden háborúban vannak áldozatok, a betegek, a gyógyszerfüggők szinte már biztos hogy azok lesznek. De ezt csak elfogadni lehet, kár ezen keseregni mert mindig is így volt. Több ezer éve hullajtanak könnyeket az áldozatok, a szenvedés miatt..


Legyen hited, foglalkozz Istennel, vallással. Nem tudom, én egészséges vagyok, van munkám (mondjuk pillanatnyilag), erősnek mondom magam, sok mindent látok a világból amit sokan nem, látszólag nem vagyok rossz helyzetben.


És tudod még így is egy új korszakot várok, pedig én nem biztos hogy áldozat leszek. De akkor is lesz egy új, jobb világ, hogy most mi történik.. hogy most kit gyógyszereznek, hogy még mennyi szenvedést kell kibírnunk.. már véges mennyiségű rossz dolog történhet, sokak szerint nincs már sok hátra a változásokig.


Gondolj erre, legyen hited, amiket írtam azok lehet furcsán hatnak de megalapozottak.

2014. máj. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ugy érzem utolsó vàlaszadó hogy töbször elolvasom amit irtàl..

Igen fontos a hit és a környezet hogy észrevegyük a szépet jót sirva irom hogy én nagyon rosszat làtok mindenbe nyenge vagyok..

És igaz ezt kihasznàljàk az orvosok

2014. máj. 5. 20:12
 9/11 anonim ***** válasza:
Bár tudnék érdemben segíteni
2014. máj. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Véletlen lepontoztalak ne haragudj szàmomra hasznos volt a válszod

Köszönöm

2014. máj. 5. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!