Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan lehet megkülönböztetni...

Hogyan lehet megkülönböztetni a vírusos és a baktériumos "fertőzéseket"?

Figyelt kérdés
Ha elmegyek a családorvoshoz mindig antibiotikumot ír fel.. Fáj a torkom,egy napig lázam voltam,kicsit köhögök,már ír legalább hármat.. Én nem vagyok benne biztos,hogy mindig be kell szedjem őket.Természetesen nem is szoktam mindig,de létezik olyan,hogy mindig baktérium által okozott megfázásról beszéljünk(nem tudom helyesen fogalmazok-e),de remélem érthető a kérdés.
2014. máj. 7. 21:19
 1/2 anonim ***** válasza:

A megfázás vírusos dolog. Tehát, ha egyértelműen felismered, hogy te megfáztál, akkor állhatsz úgy hozzá, hogy vírusos fertőzésed van. Ez mindig hamar kezdődik, és általában hamar múlik - mondjuk egy héten belül.

Ha a megfázás elhúzódik, és különösen ha: köhögsz, és a felköhögött váladék nem átlátszó, hanem színes, akkor baktériumos felülfertőzésed van, tehát a kezdeti vírusfertőzés mellé kaptál egy baktériumost is, mivel a szervezet betegség idején ugye könnyebben áldozatul esik ilyeneknek. Na, ezeknek a felülfertőzéseknek a megelőzésére adja az antibiotikumot az orvosod, bár eléggé oldschool módon. Valóban nem szabadna ész nélkül adni, csak komolyabb tünetek esetén, és az első pár napban ha csak egy szokványos megfázásról van szó, tökfelesleges is.

2014. máj. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A vírusos fertőzés általában gyorsan jön, gyorsan megy és mindig lázzal jár. Nincs ellene antibiotikum.

Baktériumos fertőzés elhúzódóbb és hőemelkedés szokott lenni, antibiotikummal kezelhető.

2014. máj. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!