Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS! Ez mi lehet?

SOS! Ez mi lehet?

Figyelt kérdés

Kb.eGy hete mikor volt hogy egyik pillanatról a másikra hirtelen émelygés tört rám nem voltam tudatában a dolgknak mintha kintről néztem volna az eseményeket.Majdnem elájultam nem voltam jól de másnapra már jobb lett így hagytuk az orvost.Idáig még néha éreztem a hatását de nem történt meg ugyanez.Aztán péntek este mikor feküdtem olyan volt mintha zuhantam volna és megint émelyegtem nem voltam tudatában annak sem hogy felállatam és az ablakhoz mentem friss levegőt szívni.Mintha a testem ösztönösen tudta volna mit akar én meg félálomban alig voltam tudatában hogy mit csinálok.Aztán egész hétvégén (ma jobban) még otthon nagyjából tudom hogy hol vagyok bár még mindig van néha hogy nem nagyon értem ezt az egészet.Viszont ha elmegyünk mondjuk bevásárolni vagy esetleg ki a fényre sokkal rosszabb és..megpróbálom elmo dani milyen ilyenkor:ma pl.nagy bevásárlóközpont mentünk de kiskorom óta járok oda úgyhogy ismerem.Tudom hogy hol vagyok mert ismerem a helyet csak most olyan nagy meg sok az ember.Szóval tudom hol vagyok csak mintha nem érteném hogy miért és csak szabadulni akarok onnan.Mitha a fejemben nagy köd lenne és olyan homályosan emlékszem mindenre.aztán ha megpróbálok emlékezni akkor elkezd lüktetni a tarkóm meg halántékom.És van egy furcsa érzésem ami nem hagy nyugodni ez rosszabb bárminél.Az első ilyen alkalom óta most hétvégén volt a legerősebb ez az érzés.Olyan mintha nem érdekelne semmi és soha nem lehetnék boldog.Úgy érzem nem tartozom sehova és nem értek semmit csak ürességet és félelmet érzek.Ilyenkor amúgy mindig nagyon hideg a kéz és lábfejem és hányingerem is van néha de az nagyon gyengén.Meg ételt se kívánok.Forduljak orvoshoz? Szüleim szerint csak oxigénhiányos vagyok mert a tanulás miatt csak annyit megyek levegőre hónapok óta hogy elmegyek suliba meg vissza.De az se mindig segít ha levegőzök csak enyhít.

14/l



2014. máj. 18. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem ártana egy alaposabb orvosi kivizsgálás. Lehet vashiányos anémia, amikor a hiányos oxigénellátottság miatt szédülés és agyi funkciózavar lép fel. Esetleg alacsony vérnyomás vagy hasonlók.
2014. máj. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

NEM VAGYOK ORVOS.


De először is: Mennyi folyadékot iszol naponta?

Van-e gyógyszer amit szedsz?

Vitaminhiány?

Vérnyomás/ láz rendben?

2014. máj. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát igazából nem iszok valami sokat de igyekezni fogok egyre többet.Nem szedek gyógyszert.Nincs lázam és a vérnyomásom is rendben.Réken egy nagyon kicsit magas volt de legutóbbi mérésen is teljesen átlagos.

Azért nem tudom hogy forduljak-e orvoshoz mert ez nem állandó.Most például semmi bajom.Legibkább akkor jön ez a szédülés meg akkor erősebb mikor mérges vagyok vagy megijedek/félek.

2014. máj. 18. 14:37
 4/6 A kérdező kommentje:
Asszem vitamin meg vashiányos van de nem biztos
2014. máj. 18. 14:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor én szimpla pánikbetegségre, pánikrohamra gondolnék, amit saját magadnak kell kezelni. Persze, ha nyugtalanít akkor keress fel egy orvost.
2014. máj. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Holnap megyek orvoshoz mert ez csak rosszabb a fejem is fáj főleg a tarkómnál.Nem említettem hogy ezek a tünetek sokkal erősebbej éjszaka meg felkelés után
2014. máj. 19. 13:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!