Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 16 éves lány vagyok és szerdán...

16 éves lány vagyok és szerdán megyek koponya ct-re, mit csinálnak, kell félnem?

Figyelt kérdés

2014. máj. 26. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is voltam már bár én 13 évesen.

Nem kell félni tőle. A kezeden keresztül valami cuccot szúrnak be, hogy jó képet tudjanak csinálni, olyan mint egy szuri, az a gép meg elsőre ijesztő lehet, de nem kell félni tőle. A lényeg, hogy ne mozgasd a fejedet. Rövid. Nem kell félni:)

2014. máj. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért mész?

A CT sokkal jobb, mármint kényelem terén, mint az MR.

Itt nem kell csőbe feküdni, csak egy fánk alakú gépbe tolják a sugarazni kívánt testrészt. Asszem hamarabb is készen van, mint egy MR. Ha esetleg nem csak natív felvételt akarnak, akkor kaphatsz kontrasztanyagot, az lehet a legkellemetlenebb.

Remélem indokolt nálad ez a vizsgálat, mivel elég nagy röntgendózist ad.

[link]

2014. máj. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azaz kontrasztanyag.

Mivel a koponyádról van szó ezért szuri lesz.

Ja és azt lefelejtettem még, hogy zajos, de nem kell megijedni tőle. Mondom gyorsan túl vagy rajta:)

2014. máj. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem. Előtte kb 5-6 órával ne egyél.

A CT-t egy nagy, gyűrűhöz hasonló géppel végzik, amibe egy asztalon fekve betolnak. A kellemetlen része, hogy tök mozdulatlannak kell maradnod, ami nem mindig könnyű.

[link]


Itt egy kép róla.

2014. máj. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mennyire nagy a röntgen dózis? Visszatérő fejfájás miatt megyek. Kell féljek a röntgendózis nagyságától? Pl. idén már volt 2 normál röntgenem...
2014. máj. 28. 07:08
 6/6 anonim ***** válasza:

nem kell félned, bár én képakotósként jobbban szeretném, ha még ennyit sem kapnának a fiatalok, azaz jobb lenne ha 18-22 éves korig MR-rel vizsgálnánk a fiatalokat, nem pedig CT-vel fejfájás esetén.


Mert 90%-a vizsgálatoknak abszolút negatív, szóval az én személyes véleményem szerint itt nem kéne sugarazni,ha nem muszáj.


De sajna nincs elég MR ahhoz, hogy azt a rengeteg fejfájás indikációkval beküldött embert megvizsgáljuk még pluszba.


ha bővebben érdekel kontrét számokat is tudok írni, hogy nagyságrendileg mekkora sugárzás ért, de százalékos kockázatot ne várj azt senki sem tudna mondani neked.

2014. máj. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!