Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A nyaki nyirokcsomóim hol...

A nyaki nyirokcsomóim hol kisebbek, hol dagadtabbak, de általában véve, az átlagosnál már hónapok óta nagyobbak. Ha megnyomom őket, fájnak, ill néha feszítenek. Nem mindig, csak néha. Lehet, hogy daganat áll a háttérben? 23/l

Figyelt kérdés
2014. jún. 9. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Mennyire nagyobbak az átlagnál? Borsónyi, lencsényi nagyságnál nagyobbak? Mert ha nem és nem is nőnek, akkor nem valószínű a daganat.

Amúgy teljesen mindegy, mindenképpen menj el kivizsgáltatni magad.

Nekem már több, mint 1 éve vannak megnagyobbodott nyaki nyirokcsomóim. Végigmentem egy teljes körű kivizsgáláson, ki is metszettek egyet a nyakamból, amit szövettanra küldtek, nincs daganatom szerencsére, azt mondták, hogy egy korábbi fertőzésből eredően duzzadtak meg és mivel ilyen fajta vagyok, nem biztos, hogy egyhamar visszahúzódnak vagy hogy egyáltalán visszahúzódnak még. Bizonyos időközönként ellenőrzik, ha nőnek, akkor újra kivizsgálnak, illetve növéstől függetlenül küldenek vérvételre. Pont múltkor voltam egy kontroll vérvételen. Amúgy ha fáj, akkor valószínűleg egy aktív gyulladás is lehet a háttérben.

Mindenképpen vizsgáltasd ki magad!

2014. jún. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hetekig jártam ezzel a kórházakat és nem tudják, hogy mitől van. Az egyik orvos elküldött szúrásra, a másik azt mondta, hogy nem lehet megszúrni, mert pici. Azt mondták, hogy daganat kizárva szóval én már leszarom.
2014. jún. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

kb bab méretűek, de nekem egyébként is picit nagyobbak, mint az átlag, ill. tényleg: hol egészen meg vannak dagadva, máskor pedig majdnem "normálisak".

Van, hogy feszít és még a fülem is fáj tőle, máskor pedig semmi gondom, legfeljebb csak kapar picit a torkom.

tavaly október-november környékén volt egy arcüreggyulladásom, amit (miután nagy nehezen sikerült beazonosítaniuk) antibiotikummal kezeltek.létezik, hogy annak lehet valamiféle szövődménye?

Az orrom ugyanis azóta is általában be van dugulva és sokszor berekedek. Tudom, doki kéne, de rettegek tőle, ráadásul hipochonder is vagyok :s

Amúgy köszönöm a választ!

2014. jún. 9. 18:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, lehet korábbi légúti megbetegedéstől is, de ha ilyen gondod van, akkor orvoshoz kell menni. Egy szimpla vérvételből is már sok mindenre tudnak következtetni. Vagy ha ennyire nem akarsz orvoshoz menni, akkor pedig marad a bizonytalanság...Ha az jó neked, akkor ne menj orvoshoz.
2014. jún. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki ,hogy akkor lehet megijedni ha ujjbegynyinél nagyobb nyirokcsomót fedezel fel magadon ,ami 2 hétnél tovább megvan .
2014. jún. 10. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!